Dziś jest: Sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta i Patrycego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Kampania #SZCZEPIMYSIĘ

Szczepienia przeciwko COVID-19 – ważne informacje znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Spot zachęcający do szczepień https://youtu.be/BeTWNkG16hg


Punkt Szczepień w Przelewicach - informacja z trwających na terenie gminy szczepień


Narodowy Program Szczepień - osoby 60+ mogą zaszczepić się w kwietniu

Kwiecień br. to otwarcie rejestracji i szczepień dla kolejnych grup. Drugi kwartał tego roku to znaczne przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień. Obecnie trwa rejestracja wszystkich chętnych powyżej 60. roku życia. Osoby urodzone przed 1962 rokiem, które mają już termin szczepienia na maj, mogą zaszczepić się jeszcze w kwietniu.  Wybrany punkt szczepień nie musi być w miejscu zamieszkania, przy rejestracji wybieramy odpowiedni  dla każdego z nas punkt szczepień. Więcej informacji na temat trwającej akcji szczepień w naszym kraju znajdziecie Państwo >> TUTAJ

W związku z prowadzonymi szczepieniami w Gminie Przelewice przeciw COVID-19 zachęcamy wszystkich do skorzystania ze szczepień, bo jest to kwestia bezpieczeństwa nas wszystkich. Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Warto skorzystać z dostępnej ochrony, a szczepionka to obecnie najlepsza profilaktyka.

 • W naszej gminie działa jeden Punkt Szczepień,  usytuowany w budynku SPZOZ Przelewice. Odbywa się tu także rejestracja osób chętnych do szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracji można dokonać telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 91/5643132 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00).
 • Do dnia 09.04.2021r. w w/w Punkcie Szczepień  zaszczepionych zostało: 180 osób dwoma dawkami szczepionki i 200 osób jedną dawką.
 • Przypominamy, że osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, starsze, samotne, mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, mogą skorzystać ze specjalnego transportu, organizowanego przez gminę. W celu zgłoszenia potrzeby skorzystania z transportu prosimy o kontakt z p. Andrzejem Kucharskim, koordynatorem ds. transportu – tel. 509071556.

Ważne daty w tym miesiącu to:

Data rejestracji

Grupa wieku

12 kwietnia

rocznik 1962

13 kwietnia

rocznik 1963

14 kwietnia

rocznik 1964

15 kwietnia

rocznik 1965

16 kwietnia

rocznik 1966

17 kwietnia

rocznik 1967

19 kwietnia

rocznik 1968

20 kwietnia

rocznik 1969

21 kwietnia

rocznik 1970

22 kwietnia

rocznik 1971

23 kwietnia

rocznik 1972

24 kwietnia

rocznik 1973

Tak skonstruowany harmonogram zapewnia elastyczność. Jeśli będziesz już w gronie uprawnionych i nie zapiszesz się na szczepienie w danym dniu, będziesz mógł to zrobić później.

Poniżej do zapoznania wzory druków kwestionariuszy i oświadczeń, które każda osoba będzie musiała wypełnić przed szczepieniem. Druki te dostępne będą na miejscu, nie ma konieczności ich drukowania we własnym zakresie!

1) Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

2) Oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych

Koordynator Anna Garzyńska

 

 


Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

Poniżej przedstawiamy aktualny harmonogram rejestracji oraz informacje dla osób z poszczególnych grup wiekowych.

Rejestracja poszczególnych grup wiekowych

W marcu otworzono rejestrację dla osób od 60. roku życia.

W kwietniu uruchomiono zapisy dla kolejnych roczników. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:

 • 12 kwietnia – rocznik 1962,
 • 13 kwietnia – rocznik 1963,
 • 14 kwietnia – rocznik 1964,
 • 15 kwietnia – rocznik 1965,
 • 16 kwietnia – rocznik 1966,
 • 17 kwietnia – rocznik 1967,
 • 19 kwietnia – rocznik 1968,
 • 20 kwietnia – rocznik 1969,
 • 21 kwietnia – rocznik 1970,
 • 22 kwietnia – rocznik 1971,
 • 23 kwietnia – rocznik 1972,
 • 24 kwietnia – rocznik 1973.

Tak skonstruowany harmonogram zapewnia elastyczność. Jeśli będziesz już w gronie uprawnionych i nie zapiszesz się na szczepienie w danym dniu, będziesz mógł to zrobić później.

Jesteś przewlekle chory? Nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19

Rejestracja pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych rozpoczęła się 10 marca 2021 r. Szczepienia - 15 marca. Rząd chce, żeby osoby przewlekle chore, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19 lub śmierć z jej powodu, były zaszczepione jak najszybciej. Dlatego nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19.

Jeśli jesteś pacjentem:

 • dializowanym z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
 • z chorobą nowotworową, u którego po 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
 • z chorobą nowotworową, ale przed rozpoczęciem leczenia,
 • po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u którego prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
 • oczekującym na przeszczep,
 • poddawanym przewlekłej wentylacji mechanicznej,

- możesz się zaszczepić priorytetowo. Kliknij tutaj i dowiedz się, na jakich zasadach odbywa się szczepienie osób przewlekle chorych.

Jak się zarejestrować na szczepienie?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz 4 możliwości zapisu na szczepienie: szczegóły  TUTAJ

 

 

 


Akcja informacyjna zachęcająca do rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19

Informujemy, że w marcu br. rozpoczęła się akcja informacyjna mająca na celu zachęcenie Mieszkańców Gminy Przelewice do rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19. Druhowie z naszych jednostek OSP nie tylko dowożą na szczepienia do Punktu Szczepień w Przelewicach osoby starsze i chore, ale  włączyli się również w kampanię informacyjną Narodowego Programu Szczepień. Do każdego domu Strażacy Ochotnicy dosarczyli ulotki informacyjne.  Zawierają one szczegółowe informacje dot. procedury rejestracji pacjentów na szczepienie oraz numer telefonu dla osób, które chcą skorzystać z transportu do punktu szczepień.

Szczepieniami obejmowane są coraz to nowe grupy i w związku z tym kalendarz szczepień ulega ciągłym korektom. Jest też wiele pytań ze strony mieszkańców o skuteczność szczepionek. Nie brak też wątpliwości czy przyjmować szczepionkę, czy też nie. Odpowiedzi w tym zakresie można znaleźć w specjalnych ulotkach informacyjnych, które przekazali dla naszych mieszkańców strażacy.

Zachęcamy do rejestracji, bo jest to kwestia bezpieczeństwa nas wszystkich. Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Warto skorzystać z dostępnej ochrony, a szczepionka to obecnie najlepsza profilaktyka. Do tej pory tj. do dnia 02.04.2021r. w naszej gminie wykonano 480 szczepień przeciw COVID-19, z czego 180 osób zaszczepiono drugą dawką. 

 

 

Informujemy mieszkańców naszej gminy, że na bieżąco trwa rejestracja osób chętnych do szczepienia przeciw COVID-19 w Punkcie Szczepień w Przelewicach, który mieścił się w budynku SPZOZ Przelewice. Obecnie nadal trwa rejestracja osób w wieku 70+ oraz  młodszych roczników.
 
Rejestracji można dokonać tylko telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 91/5643132 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00). Mieszkańcom, którzy będą chcieli zaszczepić się przeciw COVID-19, a mają trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, w wyjątkowych sytuacjach będą mogli skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu przez Urząd Gminy w Przelewicach do punktu szczepień.
 
Osoby, które będą miały potwierdzony dany termin szczepienia przeciw COVID-19, dzień przed tym terminem otrzymują dodatkowo SMS-y z systemu Szpitala ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin.

Poniżej do zapoznania wzory druków kwestionariuszy i oświadczeń, które każda osoba będzie musiała wypełnić przed szczepieniem. Druki te dostępne będą na miejscu, nie ma konieczności ich drukowania we własnym zakresie!

1) Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

2) Oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych

Koordynator Anna Garzyńska

 


Informacje z przebiegu szczepień na terenie naszej gminy

Na terenie naszej gminy aktualnie trwają szczepienia osób w wieku 70+. Do chwili obecnej zaszczepionych zostało:

 • 180 osób dwoma dawkami szczepionki firmy Pfizer,
 • 120 osób jedną dawką w/w szczepionki.

W Punkcie Szczepień usytuowanym w budynku SPZOZ Przelewice odbywa się także rejestracja osób chętnych do szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracji można dokonać telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 91/5643132 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00).

Mieszkańcom, którzy będą chcieli zaszczepić się przeciw COVID-19, a mają trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, w wyjątkowych sytuacjach będą mogli skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu przez Urząd Gminy w Przelewicach do punktu szczepień. Osoby, które będą miały potwierdzony dany termin szczepienia przeciw COVID-19, dzień przed tym terminem otrzymują dodatkowo SMS-y potwierdzające.

Ponadto z informacji koordynatora ds. transportu na szczepienia p. Andrzeja Kucharskiego wynika, że do chwili obecnej wykonano przewóz dla 50 osób w tym:

 • 47 osób starszych mających trudności z dotarciem do punktu szczepień,
 • 3 osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Dowóz osób do w/w Punktu Szczepień odbył się z 13 miejscowości z terenu gminy, w tym: transportem gminnym dowieziono 35 osób, a  ramach współpracy OSP Jesionowo dowiozło 6 osób i OSP Płońsko 9 osób.

Poniżej do zapoznania wzory druków kwestionariuszy i oświadczeń, które każda osoba będzie musiała wypełnić przed szczepieniem. Druki te dostępne będą na miejscu, nie ma konieczności ich drukowania we własnym zakresie!

1) Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

2) Oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych

Koordynator Anna Garzyńska

 

 


23 marca uruchomiono zapisy dla osób w wieku 60-64 lat

 
Od 23.03.2021r.  rusza rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 60-64 lata. Zapisz się i bądź bezpieczny.
 Rejestrować można się za pomocą:
 •  Internetowego Konta Pacjenta od godziny 24:00 z poniedziałku na wtorek
 •  infolinii 989 od godziny 6:00
 •  w Punkcie Szczepień w Przelewicach (zgodnie z godzinami otwarcia). Rejestracji można dokonać telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 91/5643132 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00)

Więcej informacji na ten temat >> TUTAJ

 

 


15 marca - ruszają szczepienia przewlekle chorych

Szczepienia pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych rozpoczynają się 15 marca 2021 r., a rejestracja - 10 marca. Chcemy, żeby osoby przewlekle chore, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19 lub śmierć z jej powodu, były zaszczepione jak najszybciej. Dlatego nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19.

 1. W grupie 1B znajduje się ok. 150 tys. osób.

Więcej informacji na ten temat na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osoby-przewlekle-chore

 

 

Narodowy Program Szczepień - rejestracja dla kolejnych grup osób i informacje z przebiegu szczepień na terenie gminy Przelewice

Na terenie naszej gminy obecnie trwają szczepienia osób w wieku 70+ oraz rejestracja osób chętnych do szczepienia przeciw COVID-19 w Punkcie Szczepień w Przelewicach. Rozpoczęto również podawanie II dawki szczepionki.

Rejestracji można dokonać telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 91/5643132 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00). Mieszkańcom, którzy będą chcieli zaszczepić się przeciw COVID-19, a mają trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, w wyjątkowych sytuacjach będą mogli skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu przez Urząd Gminy w Przelewicach do punktu szczepień. Osoby, które będą miały potwierdzony dany termin szczepienia przeciw COVID-19, dzień przed tym terminem otrzymują dodatkowo SMS-y potwierdzające.

Szczepienia odbywają się w Punkcie Szczepień w budynku SPZOZ Przelewice, gdzie do chwili obecnej tj. do 05.03.2021r. zaszczepionych zostało 270 osób. Ponadto wg informacji przekazanej przez p. Andrzeja Kucharskiego koordynującego transport organizowany przez Urząd Gminy wynika, że z tej formy pomocy do dnia dzisiejszego skorzystało 18 osób.

Poniżej do zapoznania wzory druków kwestionariuszy i oświadczeń, które każda osoba będzie musiała wypełnić przed szczepieniem. Druki te dostępne będą na miejscu, nie ma konieczności ich drukowania we własnym zakresie!

1) Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

2) Oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych

Koordynator Anna Garzyńska

 

Narodowy Program Szczepień – rejestracja dla kolejnych grup osób

 

Program szczepień – poznaj ważne daty w marcu

 • 7 marca – zakończenie szczepień nauczycieli;
 • 8 marca – rozpoczęcie dodatkowych szczepień z grupy 0;
 • 10 marca – otwarcie rejestracji dla pacjentów chorych przewlekle;
 • 15 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów chorych przewlekle;
 • 22 marca – rozpoczęcie szczepień pacjentów w wieku 69 lat;
 • 29 marca – rozpoczęcie szczepień służb mundurowych.

Rejestracja osób w wieku od 65 – 69 lat

Inne formy rejestracji

Wszyscy uprawnieni do szczepień w grupie wiekowej powyżej 65 lat mogą zarejestrować się na szczepienie także poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS pod numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie

Rejestrację prowadzą też punkty szczepień, ale zalecamy zapisy online lub przez telefon. To najwygodniejsza, a przede wszystkim najbezpieczniejsza forma. Szczegółowe informacje na temat rejestracji do osób w wieku od 65 lat dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
 

Od 15 marca startują szczepienia przewlekle chorych

 • pacjenci dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek;
 • pacjenci z chorobą nowotworową, u których po dni 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią;
 • pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzono leczenie immunosupresyjne;
 • pacjenci poddawani przewlekłej wentylacji mechanicznej.


Uwaga: O kwalifikacji do szczepień zdecydują lekarze prowadzący oraz medycy tuż przed podaniem samej szczepionki. Szczegółowe informacje dla osób przewlekle chorych udostępniamy na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osoby-przewlekle-chore

Szczegóły dotyczące Narodowego Programu Szczepień – rejestracji dla kolejnych grup osób znajdują się na stronie:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/wkraczamy-w-kolejne-etap-szczepien-otwieramy-rejestracje-dla-kolejnych-grup-osob?fbclid=IwAR04X7CnAdab2r36eujJcgMBLlwmU8bi3NGxNQ3CzoWZabtS3eOIRhe6POA

 


 

Informujemy mieszkańców naszej gminy, że na bieżąco trwa rejestracja osób chętnych do szczepienia przeciw COVID-19 w Punkcie Szczepień w Przelewicach, który mieścił się w budynku SPZOZ Przelewice. Obecnie trwa rejestracja osób w wieku 70+.
 
Rejestracji można dokonać tylko telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 91/5643132 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00). Mieszkańcom, którzy będą chcieli zaszczepić się przeciw COVID-19, a mają trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, w wyjątkowych sytuacjach będą mogli skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu przez Urząd Gminy w Przelewicach do punktu szczepień.
 
Osoby, które będą miały potwierdzony dany termin szczepienia przeciw COVID-19, dzień przed tym terminem otrzymują dodatkowo SMS-y z systemu Szpitala ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin. Szczepienia odbywają się w Punkcie Szczepień w budynku SPZOZ Przelewice, gdzie do chwili obecnej zaszczepionych zostało 60 osób.

Poniżej do zapoznania wzory druków kwestionariuszy i oświadczeń, które każda osoba będzie musiała wypełnić przed szczepieniem. Druki te dostępne będą na miejscu, nie ma konieczności ich drukowania we własnym zakresie!

1) Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

2) Oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych

Koordynator Anna Garzyńska

 


Szczepienia przeciw COVID-19 w naszej Gminie - informacja o rozpoczęciu rejestracji i terminach szczepień dla poszczególnych grup wiekowych

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych od 15 stycznia na terenie naszej gminy rozpoczęła się  rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia br. zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. W kolejnych tygodniach powinna być uruchomiona rejestracja dalszych grup wiekowych.
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia) zachęcamy do  zapisów na szczepienie poprzez kontakt z SPZOZ Przelewice  - tel. 91/5643132 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 8:00 do 18:00.

Osoby, które zainteresowane są innym punktem szczepień mogą zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl

Transport

Mieszkańcy gminy Przelewice, którzy będą chcieli zaszczepić się przeciw COVID-19, ale będą mieli trudność z dotarciem do punktu szczepień, w wyjątkowych sytuacjach będą mogli skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. Jednak apelujemy o wykorzystywanie własnego środka transportu w celu dotarcia do punktu szczepień.

Transport do punktów szczepień będzie przygotowany dla osób niepełnosprawnych i mających ograniczone możliwości skorzystania z własnego dojazdu. Szczegóły dot. osób kwalifikujących się do zorganizowania transportu >> TUTAJ

Aby zorganizować wsparcie w tym zakresie uruchomiliśmy dodatkowy numer telefonu. Na terenie gminy Przelewice osobą koordynującą transport osób do punktu szczepień przeciw wirusowi COVID-19 jest p. Andrzej Kucharski. Telefon 509071556 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do 15:30.

Niestety dużą barierą dla płynności procesu szczepień jest liczba dawek szczepionki jaką otrzyma każdy z punktów – aktualnie to TYLKO 30 dawek na tydzień. To oznacza, że nasz SPZOZ może zaszczepić w ciągu tygodnia 30 osób, później liczba ta będzie zwiększona. Oznacza to, że proces szczepienia poszczególnych grup wiekowych na terenie naszej gminy pewno zajmie sporo czasu.

Bądźmy odpowiedzialni, zaszczepmy się dla naszego wspólnego zdrowia!

Anna Garzyńska
Gminny Koordynator ds. szczepień

 

 


Od kiedy mogę się zaszczepić?

Szczepionki dla grupy 0:

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia. Tego samego dnia szczepienia rozpoczęły się również w większości państw UE.

Natomiast 28 grudnia rozpoczęła się szeroka dystrybucja szczepionki przeciwko COVID-19. Tego dnia do Polski przyleciało 300 tysięcy dawek.

 

Szczepionki dla kolejnych grup:

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się  15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna.

W I etapie ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno -opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

Na terenie naszej gminy planowanym punktem szczepień jest SPZOZ w Przelewicach: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zachodniopomorskie

 

Szczegółowe informacje na ten temat na stronie:  gov.pl/szczepimysie

 

Materiały do pobrania:

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 - pobierz i przeczytaj

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia