Dziś jest: Środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława i Mikołaja
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Budowa zespołów boisk sportowych

Budowa zespołów boisk sportowych na terenie gminy

W ostatnim okresie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Gmina zrealizowała i otworzyła dwa zespoły boisk wielofunkcyjnych w miejscowościach Kłodzino i Jesionowo oraz zespół boisk sportowych w Lubiatowie.

Na zadanie pn. „Szybciej, Wyżej, Dalej” - budowa zespołu boisk sportowych w Kłodzinie i Jesionowie w Gminie Przelewice” udało się pozyskać dotację w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Koszt całkowity inwestycji wyniósł:

  • na budowę zespołu boisk przy SP Kłodzino - 331.058 zł, w tym pozyskane środki z PROW 199.322 zł,
  • na budowę zespołu boisk sportowych przy PSP Jesionowo - 352.231 zł, w tym pozyskane środki z PROW 196.808 zł.

Ponadto w latach 2011-2012 zostało wykonane zadanie pn. "Budowa zespołu boisk sportowych w Lubiatowie - przebudowa wraz z ogrodzeniem". W ramach zadania wykonano: boisko wielofunkcyjne do piłki siatkowej, koszykówki i tenisa ziemnego na podbudowie betonowej wraz z odwodnieniem boisk. Ponadto wykonano boisko do piłki nożnej z nawierzchnią trawiastą. Dokonano remontu i przebudowy ogrodzenia. Zadanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich „Odnowa wsi” oraz realizowane częściowo ze środków funduszu sołeckie Sołectwa Lubiatowo.

Koszt całkowity  inwestycji 411.709 zł, w tym pozyskane środki z PROW 279.456 zł.

Inwestycje te mają wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców poprzez ich integracje i zapewnienie oferty nowej bazy sportowej dla naszej społeczności. Zadanie ma też na celu zwiększenie oferty spędzania wolnego czasu mieszkańców oraz poprawę kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. 

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia