Dziś jest: Piątek 20 kwietnia 2018, imieniny: Czesława i Agnieszki
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

OSP Jesionowo

Odsłonięcie pamiątkowych tablic strażaków

Z inicjatywy  Ks. Waldemara Szczurowskiego -  Kustosza Kościoła św. Floriana  w Jesionowie  oraz Zarządów OSP Przelewice i Jesionowo odbyła się doniosła uroczystość odsłonięcia pamiątkowych tablic strażaków,  którzy odeszli do wieczności. Tablica granitowa została wykonana w Zakładzie Kamieniarskim w Barlinku. Uroczystość odbyła się 30 listopada 2008 r. w Kościele pw. Św. Floriana w Jesionowie  pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza. Na uroczystość przybyły jednostki z OSP: Lubiatowo,  Mielęcin, Przelewice,  Lipiany,  Pyrzyce  Żabów,  Bielice i Jesionowo  oraz poczty sztandarowe, przedstawiciele władz strażackich i samorządowych. W uroczystości udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Pyrzyckiego Pan Jerzy Marek Olech z radnymi, Burmistrz Pyrzyc - Kazimierz Lipiński, Zastępca Komendanta PSP w Pyrzycach - mł. bryg. Jacek Marchlewicz, Prezes OP Z OSP RP w Pyrzycach - Druh Henryk Sikora z zastępcami: Janusz Świercz, Henryk Nawój, Jan Lipiński, Komendant Gminny Z OSP RP w Przelewicach - Druh Waldemar Brodziński, Prezes OSP Lubiatowo - Druh Lech Skawiński, Prezes OSP Jesionowo - Druh Stanisław Diakowski oraz Rodziny Strażaków.

J. E. Ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz przed rozpoczęciem uroczystości w towarzystwie Wiceprezesa Druha Henryka Nawoja rozmawiał ze strażakami z każdej przybyłej jednostki, pytał m.in. o gotowość bojową, samochody strażackie,  ilość strażaków i młodzieży działającej w OSP i MDP. W trakcie dyskusji wspomniał, że również był strażakiem w OSP Niepokalanowo. Podczas uroczystej Mszy  Świętej wzruszająco śpiewała Druhna Magdalena Lubecka przy wsparciu  chóru  pod przewodnictwem Waldemara Klemenskiego. Na zakończenie Mszy Świętej Ks. Waldemar Szczurowski otrzymał z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Jerzego Marka Olecha Statuetkę Nike Ludzie Ziemi Pyrzyckiej 2008.

Autor: Henryk Nawój

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia