Dziś jest: Piątek 10 kwietnia 2020, imieniny: Michała i Makarego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-01-19 09:29:07

Ferie na sportowo w gimnazjum

Międzyszkolny Turniej Szachowy
16 stycznia br. w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy, który zorganizował, poprowadził i sędziował wiceprezes Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse” – Bogusław Pecuch.

Organizatorzy przygotowali piękne dyplomy i nagrody rzeczowe. W turnieju wystartowali zawodnicy z klubów „LASKER” Przelewice, „LASKER” Barlinek (opiekun p. Krzysztof Wolski), Szkoły Podstawowej w Brzesku i Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach (opiekun p. Renata Bohan-Bohanowicz).

Rywalizacja przebiegała na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. System kojarzenia par szwajcarski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został siedmioletni Grzesiu Berliński, który wygrał wszystkie partie i zgromadził maksymalną ilość punktów.

Po rozegraniu 7 rund poznaliśmy zwycięzców w kategorii juniorów młodszych:
1.    Grzegorz Berliński – „Lasker” Barlinek
2.    Aleksander Wehling – “Lasker” Barlinek
3.    Kajetan Borowski – „Lasker” Barlinek
oraz w kategorii juniorów:
1.    Mariusz Prajzendanc – „Lasker” Przelewice
2.    Wojciech Konieczny – „Lasker” Przelewice
3.    Maciej Kopecki – „Lasker” Przelewice

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali piękne dyplomy, natomiast zawodnicy, którzy wzięli udział w rozgrywkach szachowych nagrody rzeczowe. Turniej odbył się przy wsparciu Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse”, które przygotowało dla wszystkich uczestników turnieju smaczny poczęstunek.

Autor: Bogusław Pecuch

Rozgrywki siatkarskie
16 stycznia w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach odbyły się również rozgrywki siatkarskie, który zorganizował, poprowadził i sędziował nauczyciel wychowania fizycznego – Krzysztof Kędziora, jednocześnie członek Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse”. W rozgrywkach wzięli uczniowie z terenu gminy Przelewice. W pierwszej części zajęć uczniowie mogli doskonalić i rozwijać elementy techniczne i taktyczne gry w siatkówkę, a w drugiej rozegrany został turniej piłki siatkowej. Turniej  odbył się przy wsparciu Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse”, które przygotowało dla wszystkich uczestników imprezy smaczny poczęstunek.

Autor: Krzysztof Kędziora

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia