Dziś jest: Sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta i Patrycego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-01-09 13:44:40

Sołtys Sołectwa Ślazowo - najlepszym sołtysem w regionie

05 stycznia 2012 r. podczas gali plebiscytu Głosu Szczecińskiego „Nasz Sołtys”  uhonorowano najlepszych sołtysów z terenu województwa zachodniopomorskiego. Do plebiscytu nominowanych zostało 122 sołtysów. Tytuł „Naszego Sołtys Roku 2011” i „Sołtysa na Obcasach” zdobyła p. Edyta Gajewska, Sołtys Sołectwa Ślazowo (gm. Przelewice - uzyskała 35% wszystkich głosów)

Drugie miejsce zajęła p. Elżbieta Kasprzyk (gm. Gryfino - uzyskała 16% głosów), a trzecie p. Waldemar Judkiewicz (gm. Wolin - uzyskał 13%  głosów). Laureaci odebrali dyplomy, statuetki oraz nagrody ufundowane przez Głos Szczeciński i Stowarzyszenie Sołtysów.

Pani Edyta Gajewska podczas odbierania statuetki  "Naszego Sołtys Roku 2011” i „Sołtysa na Obcasach” nie kryła wzruszenia i emocji.  Ze swej strony złożyła najserdeczniejsze podziękowanie wszystkim, którzy oddali na nią swe głosy, a w szczególności mieszkańcom Sołectwa Ślazowo.

Pani Edyta funkcję sołtysa pełni od kwietnia 2011 roku. Od tego momentu, wspólnie z Radą Sołecką, młodzieżą i mieszkańcami, udało się jej podjąć wiele cennych inicjatyw  na rzecz Sołectwa. Przykładowo, wyremontowano świetlicę środowiskową, zrobiono boisko sportowe do gry w piłkę nożną oraz wykonano szereg innych  prac, w tym m.in. ze środków  Funduszu Sołeckiego, poprawiających estetyzację wsi: Ślazowo i Myśliborki. Choć wiele już wspólnie dokonano, Pani Sołtys ma świadomość, że jest jeszcze dużo do zrobienia i że przy dobrej współpracy uda się zrealizować kolejne ciekawe przedsięwzięcia, a poprzez to  nie zawieść oczekiwań tych którzy jej zaufali.

Pani Edyta do pracy swej podchodzi z wielkim zaangażowaniem i sercem, bo zależy jej aby mieszkańcom Sołectwa żyło się jak najlepiej. Aktywnie uczestniczy w inicjatywach podejmowanych ze strony Gminy  i w szkoleniach  zwiększających umiejętności w aktywizowaniu lokalnej społeczności. Zależy jej również na dobrej współpracy z sołtysami z terenu gminy Przelewice i z pobliskich okolic, by w ten sposób realizować projekty i cenne inicjatywy na rzecz naszej społeczności.

Serdecznie gratulujemy Laureatce i życzymy dalszych sukcesów w pełnieniu zaszczytnej funkcji sołtysa oraz w pomyślnej realizacji najważniejszych planów!

Autor: Anna Garzyńska

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia