Dziś jest: Środa 22 maja 2019, imieniny: Julii i Heleny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2011-06-28 15:04:23

Gminne Igrzyska Świetlic Środowiskowych

Dnia 25 czerwca 2011 r. odbył się trzeci i zarazem ostatni dzień Gminnych Igrzysk Świetlic Środowiskowych. W rozgrywkach udział wzięło 10 świetlic, skupiając ok. 100 zawodników w każdym dniu zmagań. Zawody rozegrano na kompleksie boisk sportowych „Moje boisko Orlik 2012” w Żukowie i na sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.

Impreza miała na celu propagowanie idei aktywnego spędzania czasu wolnego, współzawodnictwo sportowe, integrację dzieci i młodzieży środowisk wiejskich oraz aktywny udział w  XI ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Pierwszego dnia Igrzysk, które odbyły się 16 kwietnia br., młodzież miała do pokonania wielobój sprawnościowy, a w nim trzy „stacje” zadaniowe: „Mini Małpi Gaj”, „Hej, hej tu NBA” i „Punktująca bramka”. Drugi dzień zawodów odbył się 21 maja br. pod hasłem „Królowej sportu”, w którym uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności w dyscyplinach lekkoatletycznych m.in. skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, bieg z przeszkodami, sztafeta 4 x 40 m. W ostatnim dniu zmagań sportowych tj. 25 czerwca br. do rywalizacji przystąpiły drużyny mieszane dziewcząt i chłopców w piłce nożnej. Walka była zacięta, rozegrana „fair play”, a poziom umiejętności zawodników bardzo wysoki.

Wszystkie świetlice otrzymały pamiątkowe dyplomy i  nagrody niespodzianki w postaci sprzętu sportowego i gier planszowych. Nagrody wręczyła p. Renata Kozicka Dyrektor PG  Przelewice.

Dziękujemy głównemu sponsorowi Igrzysk – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przelewicach za udzielone wsparcie finansowe. Dzieci otrzymały cenne nagrody dla swoich świetlic, a także mogły skorzystać z posiłku. Słowa podziękowania kierujemy również do: p. Anny Drozdowskiej kierownika sklepu „Irys” w Przelewicach, p. Beaty Woźniak właściciela sklepu spożywczego w Przelewicach, Państwa Grażyny i Stanisława Wilczaków, p. Zbigniewa Lewandowskiego właściciela sklepu spożywczego w Żukowie i p. Edyty Gajewskiej. Dziękujemy również za zapewnienie transportu dla  uczestników Igrzysk, a w szczególności Wójtowi p. Markowi Kibale, p. Jerzemu Piotrowskiemu i p. Mieczysławowi Mularczykowi.  

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i mają nadzieję, że tego typu rozgrywki na stałe wpiszą się w kalendarz imprez sportowych gminy Przelewice.


Joanna Smolak-Benka
Leszek Muskała

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia