Dziś jest: Sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta i Patrycego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2011-05-10 13:35:13

SUKCES PRZELEWIC - ZACHODNIOPOMORSKA WIEŚ TURYSTYCZNA 2010

9 maja 2011 r. przedstawiciele Sołectwa Przelewice p. Kazimiera Lesiczka,  była Sołtys i  obecny p. Krzysztof  Margiel  odebrali

certyfikat „Zachodniopomorska

Wieś Turystyczna 2010”

Ten honorowy tytuł wręczył  Marszałek  Województwa Zachodniopolskiego p. Olgierd Geblewicz oraz Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej p. Waldemar Miśko.

Wieś Przelewice znalazła się wśród najbardziej interesujących i oryginalnych pod względem turystyki wsi w województwie zachodniopomorskim zdobywając największą ilość punktów spośród zgłoszonych do Konkursu sołectw.

We wsi Przelewice można zauroczyć się nie tylko unikalnymi wartościami przyrodniczymi, znajdującymi się w Ogrodzie Dendrologicznym, ale bogatym dziedzictwem kulturowym. Rozwija się tu także kultura ludowa, w sezonie letnim odbywa się szereg  imprez o zasięgu lokalnym, jaki i regionalnym, promujących dziedzictwo kulturowe, nasze produkty i  lokalnych artystów.

Wójt Gminy Przelewice Marek Kibała serdecznie gratuluje mieszkańcom Sołectwa Przelewice, którzy wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy podejmowali i podejmują cenne inicjatywy  promujące  naszą Małą Ojczyznę.  „To olbrzymi sukces naszej społeczności. Mam nadzieję, że nie ostatni, a dla innych sołectw Gminy Przelewice będzie to przykład do aktywnego działania. Jeszcze raz dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu” – powiedział Wójt Marek Kibała.

Szczegółowe informacje z uroczystego wręczenia certyfikatu


Autor:
Anna Garzyńska

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia