Dziś jest: Sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa i Ferdynanda
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2011-04-04 09:21:51

Raj dla dzieci - budowa placów zabaw w gminie Przelewice

W lutym podczas Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia „Lider Pojezierza" odbyło się oficjalne podpisanie umów w ramach działania osi 3 PROW 2007-2013 „Odnowa i rozwój wsi" z  13 beneficjentami z obszaru działania LGD.  Projekt Gminy Przelewice obejmuje zadanie w zakresie budowy nowoczesnych placów zabaw dla dzieci o wymownej nazwie  "Raj dla dzieci – budowa placów zabaw w gminie Przelewice”.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia małych mieszkańców z terenu gminy, osiągnięta poprzez zaspokojenie ich potrzeb społecznych i kulturalnych. Budowa placów zabaw umożliwieni dzieciom atrakcyjną formę zabawy w miejscach bezpiecznych i ogrodzonych. Tego typu przedsięwzięcie pozwala również na kształtowanie wśród dzieci odpowiednich postaw, uczy wspólnej zabawy, a więc ma wpływ na ich rozwój ruchowy, fizyczny i psychiczny. Warto dodać, że place zabaw zmienią też estetykę wsi.

W ramach projektu na terenie gminy będzie budowanych 9 placów zabaw w następujących miejscowościach: Ślazowo, Rosiny, Płońsko, Przywodzie, Karsko, Żuków, Lubiatowo, Kłodzino i Jesionowo.  Na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego  otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 289.279 zł. Realizacją  projektu zajęło się wyłonione w przetargu Konsorcjum firm: pl. biuro inżynierskie Paweł Lenardt – Szczecin i Izabela Nagła Usługi Doradcze – Szczecin.

Aktualnie rozpoczęto prace nad przygotowaniem terenów pod budowę placów zabaw we wszystkich miejscowościach objętych projektem. W ramach tego samego przedsięwzięcia Gmina  już w grudniu ubiegłego roku zakupiła urządzenia na wyposażenie placów zabaw. Planowany termin zakończenia i oddania do użytku realizowanych inwestycji przewiduje się na koniec kwietnia 2011 roku.

Autor: Anna Garzyńska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia