Dziś jest: Piątek 19 kwietnia 2019, imieniny: Adolfa i Tymona
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-04-16 09:25:39

Relacje z eliminacji gminnego i powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Przelewicach

W dniu 08.04.br. w pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorami turnieju byli Oddział Gminny Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Przelewicach  i Urząd Gminy w Przelewicach.  Celem Turnieju było rozpowszechnianie wiedzy przeciwpożarowej i zasad udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży z terenu naszej  gminy. Udział w nim brali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Turniej przeprowadzony był  w dwóch grupach wiekowych: I grupa – uczniowie kl. I-VI szkół podstawowych oraz II grupa- uczniowie kl. VII-VIII szkół podstawowych i kl. III Gimnazjum.

 

 

 

W eliminacjach gminnych udział wzięli uczniowie: PSP Żuków, SP Kłodzino, PSP  Jesionowo, NSP Przelewice i uczniowie kl. III Gimnazjum. W skład komisji konkursowej weszli  przedstawiciele OGZ OSP RP i Urzędu Gminy w Przelewicach, w tym: wicestarosta pyrzycki/ sekretarz OPZ OSP RP w Pyrzycach druhna Ewa Gąsiorowska-Nawój, inspektor UG/druh Leszek Jonczak, radny RG Bogdan Pokorski, prezes OGZ OSP RP w Przelewicach druh Henryk Nawój, druhny: Agata Kowalczyk i Patrycja Stankiewicz.

Eliminacje gminne w grupie I wygrał Kewin Pietrowski z SP Kłodzino. Drugie miejsce zajął Gracjan Jasiński  z PSP Jesionowo, a trzecie  Jan Piekarski z PSP Żuków. W grupie II  pierwsze miejsce zajęła Amelia Andrzejczak, drugie Nikola Pytel, a trzecie Jakub Kotarski, wszyscy uczniowie z Gimnazjum. Warto dodać, że pytania nie były łatwe, gdyż zbliżone były do poziomu finału wojewódzkiego.  Poczęstunek dla uczestników turnieju  przygotowali pracownicy Ogrodu, a nagrody ufundował Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk i prezes OGZ OSP RP w Przelewicach druh Henryk Nawój. 

W eliminacjach powiatowych udział wzięło po trzech uczniów z każdej kategorii. Cieszy nas zajęcie w II grupie wiekowej drugiego miejsca przez Amelię Andrzejczak.

Prezes OGZ OSP RP w Przelewicach druh Henryk Nawój

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia