Dziś jest: Piątek 19 kwietnia 2019, imieniny: Adolfa i Tymona
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-04-15 10:32:40

Informacja dotycząca bezdomnych zwierząt

Szanowni Mieszkańcy informuję, iż Gmina Przelewice zawarła umowę z Gminą Miastem Szczecin na przetrzymywanie bezdomnych zwierząt wyłapanych z terenu gminy Przelewice na rok 2019. Obecnie koszt odłowienia jednego zwierzęcia to 250 zł natomiast jednorazowy koszt przyjęcia do schroniska to 2500 zł za jedno zwierzę. W przypadku odłowienia zwierzęcia posiadającego właściciela, będzie on zobligowany do poniesienia na rzecz Gminy Przelewice kwoty 2750 zł za jedno zwierzę oraz dodatkowo wnieść opłatę do schroniska za każdy dzień pobytu.

 

Apeluję o zwiększenie nadzoru nad zwierzętami domowymi. Zwracam się z prośbą do osób zgłaszających bezdomne zwierzęta o zweryfikowanie czy dane zwierzę rzeczywiście jest bezdomne. W wielu przypadkach okazuje się, że są to zwierzęta, które mają właściciela a ich swobodne poruszanie się po danej miejscowości jest spowodowane nieostrożnością właściciela przy trzymaniu zwierzęcia. W przypadku gdy osoba zgłaszająca pomimo wiedzy, że zwierzę ma właściciela i zgłasza je jako bezdomne może podlegać karze grzywny. (art. 66 § 1 pkt 1  Kodeks wykroczeń – kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej… podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł).

                                                                         Zastępca Wójta Gminy
                                                                                Zbigniew Kupisz

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia