Dziś jest: Sobota 06 czerwca 2020, imieniny: Pauliny i Laury
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-01-11 15:15:10

Specjalna strefa ekonomiczna szansą dla inwestorów

Zgodnie z ustawą o wspieraniu nowych inwestycji od 30 czerwca 2018 r.  działa Polska Strefa Inwestycji. Do tej pory Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) funkcjonowały na zaledwie 0,08% obszaru Polski. Ograniczenia terytorialne wymuszały na przedsiębiorcach i administracji wielomiesięczne procedury.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Od września 2018 r. obszarem oddziaływania Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (K-S SSE) zostały objęte wszystkie tereny przemysłowe położone w 40 powiatach województw, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, w tym powiatu pyrzyckiego.

O ulgę podatkową i preferencyjne warunki może wystąpić każda firma w każdym mieście czy też gminie. Przy czym preferowane mają być np. inwestycje związane z tworzeniem centrów badawczo-rozwojowych,  czy centrów usług wspólnych. Ministerstwo informuje, że ustawa umożliwia zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10, 12 lub 15 lat w zależności od lokalizacji inwestycji. Na premię mogą liczyć te przedsięwzięcia, które wpływają na konkurencyjność i innowacyjność regionalnej gospodarki. Przewidziano także  nowe kryteria do uzyskania ulg wspierające niedoinwestowane dotąd regiony kraju.

Zachęcamy przedsiębiorców do zapoznania się z prezentacją, która przedstawia nowe zasady funkcjonowania specjalnej strefy ekonomicznej

prezentacja

 

Więcej szczegółów na  temat K-S SSE  na stronie: http://www.kssse.pl/o_strefie.php

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia