Dziś jest: Sobota 20 lipca 2019, imieniny: Czesława i Hieronima
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-09-12 12:58:47

Zachęcamy do udziału w 25. akcji jubileuszowej - Sprzątanie Świata 2018 - AKCJA SEGREGACJA!

Przyłącz się do wydarzenia pod hasłem  „Sprzątania Świata 2018”  z okazji zbliżającej się 25. akcji jubileuszowej

„SPRZĄTANIE ŚWIATA–AKCJA SEGREGACJA”

Szanowni  Mieszkańcy  Gminy  Przelewice!

zachęcam do włączenia się do Akcji–Segregacji pod hasłem „2 x więcej, 2 x czyściej” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia przy wsparciu naszej Gminy. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów opartej na kreatywności, przy jednoczesnym podniesieniu świadomości ekologicznej uczestników. Jubileuszowa 25. Akcja Sprzątanie świata – Polska 2018  wskazuje na proste i łatwe w realizacji pomysły, który mogą ułatwić segregację odpadów i jednocześnie wpłynąć na poprawę estetyki środowiska, w którym na co dzień żyjemy. Warto więc aktywnie włączyć się w tę cenną inicjatywę i  zachęcać innych do udziału. Nie kosztuje to wiele, a efekty mogą być znaczące.

Do udziału w przedsięwzięciu zachęcam uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz wszystkie osoby zainteresowane naszą wspólną akcją. Dla osób chętnych do sprzątania swojego miejsca zamieszkania zapewniamy rękawice i worki. Urząd Gminy zadba także o to, by zebrać po akcji worki. Zgłoś swoją grupę – napisz do nas, ile osób będzie sprzątać i w jakiej okolicy na adres:  e-mail: gospodarkaodpadami@przelewice.pl, bądź skontaktuj się telefonicznie pod nr 91/391 38 30.

Więcej szczegółów na temat tej  akcji w poniższych wyzwaniach. Jednocześnie informuję, że zużyte komórki można oddawać do Urzędu Gminy w godzinach jego pracy (pok. nr B6), a pozostały sprzęt AGD i RTV podczas organizowanej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, po wcześniejszym zgłoszeniu adresu nieruchomości, z której ma nastąpić wywóz. Zgłoszenia przyjmowane są przez Urząd Gminy tel. nr 91/3913833 lub PPK Pyrzyce tel. 91/5791993. Tego typu odpady można również przekazywać bezpośrednio do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  (PSZOK) Pyrzyce.

Pamiętajmy jednak, aby „Sprzątać Świat” nie tylko podczas corocznej akcji, ale co-dziennie, bo tylko w taki sposób przyczynimy się do poprawy otaczającego nas środowi-ska. Liczę na pozytywny odbiór apelu, a za zrozumienie i konkretne działania serdecznie dziękuję.

                                      Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk

 

 

Wyzwanie 1

*NIEBIESKIE  „Akcja – segregacja!

Cel: przeprowadzenie działań, dzięki którym w naszej gminie zwiększy się ilość odpadów zbieranych w segregacji, a także czystość tak zbieranych odpadów np. kampania informacyjna.

Dla kogo: przedszkola, szkoły, organizacje i każdy zainteresowany - we współpracy z gminą.

Przedszkola i szkoły podejmujące Wyzwanie nr 1 mogą zgłosić do konkursu swoje Lokalne Kampanie Informacyjne "Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej".

Kategorie i nagrody

  • Jury konkursu wyłoni po trzech laureatów w dwóch kategoriach: I kategoria: przedszkola i II kategoria: szkoły dowolnego poziomu nauczania

W obu kategoriach przyznane zostaną trzy nagrody pieniężne z przeznaczeniem na zakup wyposażenia do pracowni przyrodniczych i/lub na prowadzenie zajęć z zakresu edukacji odpadowej w szkole lub przedszkolu Uczestnika:

  • 1 miejsce: 1.500 złotych (jeden tysiąc pięćset złotych)
  • 2 miejsce: 1.000 złotych (jeden tysiąc złotych)
  • 3 miejsce: 500 złotych (pięćset tysiąc złotych)

Pełne i wiążące informacje znajdują się w Regulaminie na stronie: http://naszaziemia.pl/programy/ssp/edycja-2018/konkurs-dla-przedszkoli-i-szkol-wyzwanie-1-kampania-infomacyjna/

 

Wyzwanie 2

*ZIELONE „Zbieramy- sprzątamy- nie śmiecimy”

Cel: „zorganizowanie zbiórki niepotrzebnych telefonów komórkowych (w porozumieniu z Fundacją Nasza Ziemia) lub  inne odpady elektroniczne (w porozumieniu z gminą, czy firmą zbierającą odpady).

Dla kogo: przedszkola, szkoły, organizacje, firmy i każdy zainteresowany.

 

Wyzwanie 3

*BRĄZOWE „Razem ułatwiajmy segregację odpadów”

Cel: „obywatelski głos domagający się praktycznego ułatwienia selektywnej zbiórki odpadów”.

Dla kogo: organizacje, firmy, urzędy, osoby indywidualne.

Jak: „petycja w internecie i listy podpisów”

Kiedy: wrzesień 2018 r.

PETYCJA – >> TUTAJ

 

Wyzwanie 4

*CZARNE „Pokaż, że segregujesz! I pokaż jak segregujesz!”

Cel: „pokażmy, że jest nas wiele osób, które segregują odpady – i robią to właściwie. Dajmy dobry przykład!”

Dla kogo: posiadacze kont na portalach społecznościowych.

Jak: polub nasz profil FB, zrób sobie zdjęcie lub filmik jak segregujesz, opublikuj je, oznacz nasz profil... i w ten sposób zainspiruj i motywuj innych do segregacji. A na autorów najfajniejszych zdjęć już czekają upominki-niespodzianki.

Kiedy: do końca września 2018r.

Więcej szczegółów o akcji na stronie www.naszaziemia.pl  

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia