Dziś jest: Środa 23 października 2019, imieniny: Teodora i Seweryna
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2010-10-15 10:02:08

Dzień Edukacji Narodowej w Przelewicach

14 października każdego roku obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie w Restauracji „Magnolia” w Przelewicach, podczas którego swoją wdzięczność pracownikom oświaty z terenu gminy Przelewice wyrazili przedstawiciele władz samorządowych: Pan Marek Kibała Wójt Gminy i Pan Zdzisław Pijewski Przewodniczący Rady Gminy. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emerytowani pedagodzy i pracownicy oświaty. Z zaproszenia skorzystali również księża: ks. Roman Dutko  Proboszcz Parafii w Przelewicach i ks. Mirosław Gębicki Proboszcz Parafii w Żukowie.

Pan Wójt wyraził także wszystkim tym osobom szczególne słowa podziękowania i gratulacje za trud włożony w nauczanie oraz wychowanie dzieci i młodzieży. Przypomniał w kilku słowach o ważnych wydarzeniach i osiągnięciach szkół w poprzednim roku szkolnym.  Ponadto wyróżnił dyrektorów szkół wręczając im listy z podziękowaniami i życzeniami satysfakcji z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu, wdzięczności uczniów oraz optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Przy tej okazji Pan Wójt wręczył podziękowania nauczycielom: p. Teresie Kaczmarek, p. Iwonie Krakowskiej, p. Teresie Cepie, p. Natalii Kibale, p. Barbarze Kucharskiej, p. Bogusławowi Pecuchowi, p. Krzysztofowi Jessie za niezwykłe zaangażowanie w realizację usług integracji społecznej.
Następnie głos zabrała Pani Renta Kozicka Prezes Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse”, wyrażając wdzięczność za współpracę Panu Wójtowi oraz wszystkim członkom Stowarzyszenia za ich aktywną pracę.
Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, podczas którego uczestnicy mogli wrócić do wspomnień i podzielić się refleksjami z ich ciekawych doświadczeń zawodowych.

>>Galeria<<

Autor: Joanna Smolak-Benka

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia