Dziś jest: Poniedziałek 21 stycznia 2019, imieniny: Agnieszki
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-06-13 22:41:02

Piknik Rodzinny w Przelewicach

09.06.2018 r. na placu szkolnym w  Przelewicach odbył się Piknik Rodzinny, który przebiegł pod hasłem „Podróż po Afryce ze Stasiem i Nel”. Piknik miał charakter otwarty i zgromadził uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy, dzieci ze świetlic środowiskowych, rodziców, dziadków, mieszkańców gminy i zaproszonych gości z Panem Wójtem Mieczysławem Mularczykiem na czele. Uczestnikom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda i radosne, pozytywne nastroje.

Organizatorzy Pikniku przygotowali bardzo wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowali się uczniowie NSP, przedstawiając słowno-muzyczny program artystyczny, wykonując tańce afrykańskie. Odbyło się czytanie fragmentów „W pustyni i w puszczy”, w towarzystwie zaproszonych z Afryki gości. Na najmłodszych uczestników czekały „dmuchańce”, basen z kulkami, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki. Można było spróbować swoich sił w różnych zabawach sportowych, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się „więzy rodzinne” i szachy plenerowe. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród chłopców, cieszyło się sprawdzenie przy pomocy ALKOgogli i NARKOgogli jak wygląda świat po spożyciu alkoholu i narkotyków. Dużo frajdy sprawiła uczestnikom pikniku możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w foto-budce, a także warsztaty, podczas których uczono się wykonywać biżuterię i naturalne kosmetyki. Wszyscy mogli posilić się kiełbaską z grilla, delektować się pysznym ciastem, ochłodzić lodami i spróbować afrykańskich specjałów: jolot-rise czyli „żółty ryż” i zobo drink „napój z hibiskusa”.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości”, Gmina Przelewice oraz Rada Rodziców Gimnazjum im. OZP w Przelewicach.

Część środków na organizację pochodziła z Fundacji BGK w ramach programu „Na dobry początek”. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu Pikniku, a w szczególności:

  • Panu Wójtowi Mieczysławowi Mularczykowi,
  • Paniom z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wPrzelewicach,
  • Rodzicom uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im OZP w Przelewicach oraz wszystkim, dzięki którym zabawa była udana.

>>fotogaleria

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia