Dziś jest: Piątek 22 listopada 2019, imieniny: Marka i Cecylii
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-06-03 10:28:54

Nowoczesny Dentobus w naszej gminie

W dniach od 21 do 29 maja br. w Gminie Przelewice stacjonował nowoczesny mobilny gabinet stomatologiczny tzw. dentobus, w którym specjaliści  bezpłatnie leczyli zęby dzieci z naszych szkół i przedszkoli. Pierwszymi osobami, które na terenie naszego województwa skorzystały z tych usług były dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy w Kłodzinie oraz ze szkół podstawowych w Żukowie i Jesionowie, a także z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach.

W sprawną akcję badania profilaktycznego i leczenia stomatologicznego, na czele z wójtem gminy Mieczysławem Mularczykiem, zaangażowali się pracownicy Urzędu, dyrektorzy i nauczyciele naszych szkół i przedszkoli. Sporządzona  została lista dzieci, których rodzice wyrazili zgodę na badanie i leczenie stomatologiczne ich dzieci w dentobusie. Dzięki temu z akcji skorzystało  łącznie 167 dzieci.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG i niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Badania stomatologiczne wykonywała firma „Stomatologia Dla Ciebie” p. Michała Sobstyla, a profesjonalną profilaktyką i leczeniem dzieci zajmowała  się lekarz den. Oksana Sobstyl.  Firma ta do świadczenia w/w usług na terenie województwa wyłoniona została w drodze konkursu przez zachodniopomorski NFZ.

Dentobus dotarł do wszystkich naszych placówek oświatowych, choć ze względu na ograniczoną liczbę przeprowadzenia tego typu badania, nie udało się akcją objąć wszystkich uczniów, ale jak nam Państwo Sobstyl obiecali, jeszcze do nas z przyjemnością powrócą dodając: „Dziękujemy za miłe przyjęcie w Waszej gminie i atmosferę, dzieciaki były super!  Mamy nadzieję, że w każdej gminie to tak sprawie będzie przebiegać. Ważne aby z usług tych skorzystała jak największa ilość dzieci, gdyż właściwa profilaktyka stomatologiczna od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości”.

Wójt Gminy dziękuje Państwu Oksanie i Michałowi Sobstyl za profesjonalną akcję stomatologiczną i wyjątkowe podejście do naszych dzieci. Dziękuje również wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację sprawnej akcji stomatologicznej dla dzieci na terenie naszej gminy.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

Relacja z wydarzenia TVP3 Szczecin >. TUTAJ

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia