Dziś jest: Wtorek 14 sierpnia 2018, imieniny: Alfreda i Euzebiusza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-03-12 12:31:27

Dzień Kobiet w naszej Gminie

Dzień Kobiet w Gminie Przelewice uroczyście obchodzono w dniach 8 i 9 marca br. w Domu Weselnym „Gracja” w Żukowie oraz Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach. Natomiast w godzinach porannych panowie z naszego Urzędu, na czele z wójtem Mieczysławem Mularczykiem i przewodniczącym RG Marianem Świderskim,  stanęli na wysokości zadania - wręczyli każdej pani kwiatek i słodki upominek. Pan Wójt wraz z Przewodniczącym RG odwiedzili również panie w naszym Ogrodzie, które również  otrzymały symboliczny kwiatek i upominek.

Swoje święto obchodziły również panie z Koła Emerytów w Przelewicach. Seniorzy, bo byli też panowie, spotkali się w pałacu Ogrodu w Przelewicach. Był uroczysty obiad, kawa i ciasto oraz inne smakołyki. W spotkaniu uczestniczyli: pan wójt naszej gminy Mieczysław Mularczyk, pani dyrektor ogrodu Beata Osińska i przewodniczący RG Marian Świderski. Zaproszeni goście przyszli z upominkami dla pań. Warto wspomnieć, że seniorzy coraz częściej korzystają z oferty naszego ogrodu i są tam bardzo dobrze przyjmowani

Organizatorzy obu imprez przygotowali ciekawy program artystyczny. Spośród licznych naszych lokalnych artystów wystąpili: utalentowane solistki Wiktoria Duk i Lena Adamiak, Daniel Katarzyniak, który zachwycał publiczność swą grą na keyboardzie.   Wystąpiły także zespoły: Dzieciaki GeCeKu pod opieką p. Anny Roman i p. Daniela Nowackiego, strażacy z Młodzieżowej Drużyny Strażackiej Karsko – Żuków, „Złota Jesień” z Dolic, która  oprócz tradycyjnego śpiewu zachwyciła nasze panie swym występem tańcząc „Jezioro Łabędzie” i odgrywając scenkę („Gdzie się podziały te pgr-y”). Uroczystość uświetniły także, swym pełnym humoru kabaretowym występem, p. Anna Roman i p. Daniel Nowacki, panie ze Stowarzyszenia „Bo Jak Nie My To Kto” oraz „Młodzieżowy Klub Wolontariatu”, a także dzieci z SP Kłodzino pod opieką p. Agnieszki Andrzejczak i p. Stanisława Warejki. Publiczność nagrodziła wszystkich występujących gromkimi brawami. Miłą niespodziankę p. Krzysztofowi Marglowi sołtysowi Przelewic sprawiły panie ze Stowarzyszenia „Bo Jak Nie My To kto”, wręczając mu symboliczną statuetkę z okazji zbliżającego się Dnia Sołtysa.

W tracie obu imprez wójt gminy Mieczysław Mularczyk złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia i wręczył  kwiaty wraz z drobnym słodkim upominkiem. Dopomogli w tym radni: p. Józef Swat, p. Krzysztof Margiel i  p. Henryk Nawój.  Miłym gestem ze strony panów było odśpiewanie  naszym paniom tradycyjnego „100 lat”.  


Ponadto podczas imprezy w GCK-u odwiedzili nas panowie: wicemarszałek WZ Jarosław Rzepa, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz i p. Ireneusz Jung, nasz lokalny przedsiębiorca, którego „Wędzony Udziec Wieprzowy” wpisany został na Listę Produktów Tradycyjnych. Panowie po złożeniu wszystkim paniom życzeń wręczyli im symboliczne kwiaty. Dodatkową atrakcją było wypuszczanie balonów napełnionych helem. Wszystkim uczestniczkom obu imprez zapewniono bezpłatny transport. Konferansjerami spotkań byli p. Anna Roman i p. Daniel Nowacki, a w Przelewicach uroczystego otwarcia dokonał p. Krzysztof Margiel.

Podczas obu imprez atmosfera była fantastyczna, co pokazuje, że warto do nas przyjść i choć na moment oderwać się od codziennych problemów.

Pan Wójt Gminy składa serdeczne  podziękowania wszystkim Paniom za tak  liczny udział w obu imprezach, pracownikom GCK-u za  przygotowywanie ciekawego programu artystycznego, wszystkim występującym artystom i tym, którzy swym zaangażowaniem uświetnili  ten wyjątkowy dzień. Dziękuje również p. Ewie Połczyńskiej za przekazanie tortów, p. Krzysztofowi Marglowi za słodycze i balony, a także wszystkim Paniom, które specjalnie na tę okazję upiekły pyszne ciasta oraz Radzie Sołeckiej z Przywodzia za owoce.

Dziękujemy także Państwu Sylwii i Łukaszowi Mularczykom z Domu Weselnego „Gracja” za gościnność i  poczęstunek.
 

Anna Garzyńska

>>fotogaleria - Spotkanie seniorów w Ogrodzie

>> fotogaleria - Dzień Kobiet w Żukowie

>>fotogaleria - Dzień Kobiet w Przelewicach

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia