Dziś jest: Niedziela 20 stycznia 2019, imieniny: Fabiana i Sebastiana
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-02-13 14:20:40

92. URODZINY KORNELA FEDOROWICZA

12 lutego mieszkaniec naszej gminy Pan Kornel Fedorowicz obchodził wyjątkowy Jubileusz 92. urodzin. Jest to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. Z tej okazji wójt gminy Mieczysław Mularczyk odwiedził Dostojnego Jubilata w towarzystwie p. Małgorzaty Kędziory kierownika USC.  Dostojny Jubilat otrzymał z rąk wójta  gminy list gratulacyjny z symbolicznym upominkiem i najserdeczniejszymi życzeniami, przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności i pełnych radości dni.

Pan Kornel urodził się 12 lutego  1926 r. w Juriampolu  i w tamtych okolicach wychowywał.  Jako młodzieniec powołany  został do wojska, gdzie wiernie służył naszej Ojczyźnie. Okres ten pozostawił w pamięci Pana Kornela obraz ogromu cierpień i tragedii ludzkich. Za swoje zasługi i patriotyzm otrzymał szereg medali, a w 1984r. Odznakę Honorową Gryfa Pomorskiego. W 1945 r. na ziemie zachodnie przybył wraz z rodzicami.  Tu założył rodzinę i mieszka do dnia dzisiejszego. Wraz z żoną Anną dochowali się troje dzieci, ośmioro wnucząt i jedenaścioro  prawnucząt.

Pan Kornel cieszy się pogodnym podejściem do życia. Pomimo sędziwego wieku chętnie opowiada o swoich doświadczeniach i zachowuje dobre wspomnienia ze swych nie zawsze łatwych, ale godnie przeżytych lat.

Gratulujemy Drogiemu Jubilatowi i życzymy zdrowia oraz wszystkiego, co najpiękniejsze w życiu i doczekania kolejnych pięknych rocznic!

 

Anna Garzyńska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia