Dziś jest: Niedziela 20 stycznia 2019, imieniny: Fabiana i Sebastiana
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-01-12 16:21:11

Apel do mieszkańców. Kolejne akty dewastacji w przestrzeni publicznej naszej gminy

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do kolejnych przypadków dewastacji mienia publicznego w naszej gminie. Na boisku sportowym LKS „Wicher” Przelewice w latach wcześniejszych doszło do kradzieży 15-stu przęseł ogrodzeniowych z nowo powstałego wówczas  ogrodzenia. Proces niszczenia naszego mienia dalej trwa, gdyż ostatnio zdewastowano kolejne przęsło. Ponadto przy boisku LKS „Wicher” na terenie zieleni w dalszym ciągu sukcesywnie wycinane są drzewka choinkowe (świerki). Działania te, poza ich obumarciem, prowadzą do oszpecenia tworzonych przez nas terenów zieleni i niweczą pracę innych osób.
 

Ponadto pod koniec ubiegłego roku na cmentarzu komunalnym w Jesionowie skradziono furtkę przy bramie wjazdowej. Furtka ta wraz bramą, wykonana została i zasponsorowana w całości przez mieszkańca Jesionowa p. Waldemara Mikołajczyka. Oczywiście dla złodzieja nie miało to żadnego znaczenia.

Wiem, że tego typu zachowania bulwersują nie tylko mnie, ale i Państwa, bo  jest Wam także bliska troska o nasze wspólne dobro.  Apeluję, abyśmy nie pozostawali obojętni wobec aktów wandalizmu naszego wspólnego mienia i nie przyglądali się biernie kolejnym bezmyślnym wybrykom chuliganów. Dlatego zachęcam do reagowania.

Nie bądźmy więc obojętni na  tego typu  zdarzenia.  Wszelkie próby niszczenia mienia można zgłaszać odpowiednim służbom, co znacznie przyspieszy interwencję i dopomoże w ujęciu sprawców.

                                        Wójt Gminy
                                Mieczysław Mularczyk

>>fotogaleria

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia