Dziś jest: Środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława i Mikołaja
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2010-08-20 09:11:12

Warsztaty rękodzielnictwa w Przelewicach

Przez cały okres wakacji 2010 r. w miejscowości Przelewice odbywają się cotygodniowe warsztaty z rękodzielnictwa przeznaczone dla mieszkańców Gminy Przelewice, a finansowane dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, organizowane przez Fundację Live Art.

 

Podczas zajęć uczestnicy mogą zapoznać się z różnymi technikami pracy plastycznej m. in. rysowaniem i malowaniem. Są też organizowane zajęcia wymagające umiejętności manualnych np. przy wyrobie różnokolorowych, własnoręcznie zdobionych ozdób z koralików.

Warsztaty spotykają się z dużym zainteresowaniem, przede wszystkim ze strony dzieci i młodzieży, ale i przychodzą na nie również osoby dorosłe. Pozwala to wytworzyć rodzinną atmosferę, gdzie uczestnicy nabywają wiedzę nie tylko od instruktora, ale i od siebie nawzajem.

Organizatorzy obiecują, że dołożą wszelkich starań, by po zakończeniu projektu znaleźć alternatywny sposób finansowania, ponieważ tego typu zajęcia są naszym mieszkańcom bardzo potrzebne.

Warsztaty prowadzi doświadczona instruktorka, lokalna artystka  Zenona Pędzisz. Jest ona znakomicie odbierana, zwłaszcza przez najmłodszych uczestników warsztatów, ponieważ potrafi pochwalić i zmotywować do dalszej pracy nad powstającym dziełem.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w warsztatach, które odbywają się

w każdy piątek do końca sierpnia o godz. 18:00

- lokal nr 3 w budynku Przelewice 20 (dworek).


Organizatorzy zapewniają materiały i narzędzia do warsztatów oraz poczęstunek.

 

>> Galeria


Autor:
Emil Kołodziejczyk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia