Dziś jest: Wtorek 17 lipca 2018, imieniny: Bogdana i Aleksego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2017-10-09 22:31:39

Żywe lekcje historii - spotkanie drugie

Dnia 09.10.2017 r. w pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu Żywe lekcje historii, realizowanego przez stowarzyszenie Przelewice dla Przyszłości oraz grupę nieformalną Koła Emerytów w Przelewicach.

W spotkaniu uczestniczyła grupa seniorów oraz uczniowie klasy III Gimnazjum im. OZP. Poświęcone ono było organizacjom, działającym na terenie naszej gminy w czasach dzieciństwa i młodości naszych emerytów. Młodzież wysłuchała ciekawej historii na temat Związku Harcerstwa Polskiego. O swojej pracy z młodzieżą opowiadała dr Maria Ziarkowska – wieloletnia działaczka tej organizacji. Głos zabierali również inni członkowie Koła Emerytów, którzy opowiadali o swoich przygodach, związanych z tą organizacją. Opowieści poparte były prezentacją multimedialną. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć kroniki z dawnych lat prowadzone przez harcerzy.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizowanego projektu pn. „Żywe lekcje historii” Programu Społecznik ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Lucyna Surma

>>fotogaleria

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia