Dziś jest: Środa 23 maja 2018, imieniny: Iwony i Dezyderego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2017-07-12 13:24:14

Warsztaty rękodzielnicze - rozwijajmy nasze umiejętności

Zakończyła się realizacja zadania publicznego dotyczącego wspierania działań pn. „Warsztaty rękodzielnicze –rozwijajmy nasze umiejętności” dofinansowanego z budżetu Gminy Przelewice.  Uczestnicy zapoznali się z techniką robienia wianków ozdobnych z wykorzystaniem gotowych elementów, ozdób z bibuły i krepiny. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze. Ponadto podczas jednego  ze spotkań   panie z  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Pyrzyc udzieliły  instruktarzu  na temat zwiększenia świadomości  stosowania substancji psychoaktywnych i ich nowych środków zastępczych. Przedstawiły również informacje o występowaniu innych zagrożeń uzależniających, niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży szczególnie w okresie wakacji.  Była to bardzo pouczająca prezentacja, która zaciekawiła uczestników projektu, którzy chętnie w zajęciach tych uczestniczyli.

 

 

Podczas realizacji projektu odbyły się także  warsztaty rękodzielnicze  podczas X Przelewickich  Dni Folwarku na folwarku w Przelewicach. Były one okazją do rozwijania artystycznych zainteresowań, a także manualnych umiejętności i  integrowania się gości przybyłych z poza granicy naszego kraju Miasto Woldegk Niemcy) i mieszkańców naszej gminy. Pomimo barier językowych sztuka rękodzieła  połączyła nas  i pozwoliła znaleźć sposób na wzajemnie porozumiewanie.

Cykl warsztatów uwieńczono małą wystawą prac wykonanych przez uczestników projektu. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Przelewice,  przedstawicielom PSSE w  Pyrzycach, p. Annie Garzyńskiej, p. Jolancie Skawińskiej oraz wszystkim zaangażowanym  za możliwość zorganizowania tego rodzaju przedsięwzięcia.  To było miłe i pouczające doświadczenie dające możliwość  integracji, obcowania ze sztuką bez używek oraz  szansę na odkrycie w nas talentów.

Koordynator projektu Katarzyna Biskup

>>fotogaleria

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia