Dziś jest: Sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta i Patrycego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2010-06-15 10:32:27

Akademia Pana Kleksa w Żukowie

W Publicznej Szkole Podstawowej w Żukowie 12 czerwca 2010 r. odbył się Festyn Rodzinny pn. „Akademia Pana Kleksa w Żukowie”. Uroczystego otwarcia i przywitania zaproszonych gości oraz osób, które przybyły na Festyn, dokonała Pani Marlena Żelaskowska Dyrektor PSP Żuków.
Festyn odbył się w ramach projektu  pn. Akademia Pana Kleksa w Żukowie, który  był realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS „Człowiek - najlepsza inwestycja”.  Priorytet IX POKL. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Poddziałanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Koordynatorem projektu był pan Dariusz Łyczek.

Projekt realizowany był od marca br. do chwili obecnej, a uczestniczyło w nim 46 uczniów PSP Żuków. Obejmował  5 kół zainteresowań: Teatr  „A”, Przędzenie Liter, Foto Kleks, Kolorowa Kuchnia Pana Kleksa, Kleksografia. Zorganizowano też wyjazd do teatru 
w ramach zadania „Poznaję kulturę” i festyn podsumowujący i promujący projekt.
Poczęstunek i ciasto przygotowali rodzice dzieci uczęszczających do szkoły, a w ramach projektu uczestnicy koła pn. Kolorowa Kuchnia Pana Kleksa  przygotowali różnego rodzaju przysmaki do degustacji. Swoje produkty wystawiło również Koło Gospodyń Wiejskich w Ukiernicy. Dla wszystkich uczestników festynu był też grill. Poczęstunek oferowany był za darmo, ale podczas festynu można było wspierać akcję, prowadzoną przez PSP Żuków na rzecz szkół, poszkodowanych przez powódź z terenu gminy Wilków na Lubelszczyźnie. Pieniądze przekazane zostaną za pośrednictwem Wójta Gminy Przelewice z konta „Powódź Południe 2010”, utworzonego specjalnie dla osób poszkodowanych przez powódź.
W trakcie festynu można było obejrzeć  wystawę zdjęć przygotowaną przez członków koła Foto Kleks dokumentującą działania objęte projektem. Oprócz bogatego programu artystycznego, zaprezentowanego w ramach projektu pn. „Akademia Pana Kleksa”,  były również występy uczniów PSP Żuków, np. dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Karsku, dziki taniec w wykonaniu dzieci z kl. III oraz tańce z parasolkami i pomponami, zaprezentowane przez uczennice z kl. IV-VI. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa, gry i zabawy sportowe oraz konkursy: sportowe, plastyczne,  muzyczny pn. „Jak to leciało”.
Zajęcia objęte projektem i prace związane z przygotowaniem festynu prowadziły panie:  Marlena Żelaskowska, Małgorzata Stadnik, Marta Kaniewska, Karolina Samujło, Urszula Howsa  i Teresa Kaczmarek. Ponadto w pracach tych uczestniczyły panie: Małgorzata Błaszczyk, Iwona Krajewska, Halina Kokosza, Elżbieta Duda i  Anna Trzoniec.

W imieniu Pana Wójta Gminy, Organizatorom festynu i dzieciom, które brały udział w projekcie, składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za bardzo ciekawy program artystyczny, fantastyczne stroje i dekoracje, użyte w przedstawieniu oraz interesujące prezentacje prac uczestników projektu i degustacje potraw.

 

>> Galeria


Autor:
Anna Garzyńska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia