Dziś jest: Środa 23 października 2019, imieniny: Teodora i Seweryna
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2010-04-06 09:55:52

"Polska na rowery" - nowa akcja "Gazety Wyborczej" i Sport.pl

"Polska na rowery" - to hasło nowej akcji "Gazety Wyborczej" i Sport.pl  zachęcającej do aktywnego wypoczynku i częstszej, korzystnej dla zdrowia jazdy na rowerze. W dniach 17-18 kwietnia w całej Polsce odbędą się weekendowe rajdy rowerowe.

Pierwsza edycja akcji "Polska na rowery" rozpoczęła się w połowie marca publikacjami na łamach "Gazety Wyborczej" i Sport.pl. Punktem kulminacyjnym wiosennego cyklu będzie weekend rowerowy, łączący fanów jazdy na rowerze w całej Polsce w dniach 17-18 kwietnia 2010 r.

„Polska na rowery" ma zmobilizować samorządy lokalne, szkoły i wszystkich pasjonatów dwóch kółek, by w kwietniowy weekend zorganizowali rajdy rowerowe. Imprezy można zgłaszać na specjalnej platformie PolskaNaRowery.pl. W miarę rejestrowania imprez powstawać będzie wirtualna „rowerowa mapa Polski" - dzięki niej każdy chętny sprawdzi, gdzie w okolicy może wystartować 17 i 18 kwietnia.

W walce o zdrowie i świetną zabawę organizatorów akcji wspiera kadra Polski w kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska, Aleksandra Dawidowicz, Magda Sadłecka i trener Andrzej Piątek.

13 marca w "Gazecie Wyborczej" ukazał się pierwszy artykuł z "rowerowego" cyklu, który potrwa do połowy kwietnia. W kolejnych wydaniach "Gazety" i na Sport.pl pojawiać się będą materiały o tym, jak zdrowo i mądrze trenować oraz powody, dla których organizatorzy akcji planują "rozkręcić" cały kraj. Fani wycieczek rowerowych znajdą też w tekstach porady, jak przygotować się do sezonu, jak wybrać rower i gdzie jeździć. Trener naszej kadry, Andrzej Piątek odpowie na najciekawsze i najczęściej powtarzające się pytania czytelników.

Akcja "Polska na rowery" "Gazety Wyborczej" i Sport.pl będzie prowadzona również w lecie i jesienią.

Wszystkie teksty oraz informacje na temat akcji znaleźć można na PolskaNaRowery.pl.  

Partnerami akcji "Polska na rowery" są: BGŻ i CCC.


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia