Dziś jest: Środa 27 stycznia 2021, imieniny: Jana i Przybysława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2015-08-31 13:27:49

Z kijami NW zwiedzamy nasze okolice

W sierpniu br. chodzenie z kijami Nordic Walking  po żukowskiej okolicy rozpoczęliśmy od rozgrzewki na Orliku. Następnie wymaszerowaliśmy mijając po drodze naszą szkołę podstawową, dwa sklepy spożywczo-przemysłowe i plac zabaw dla dzieci.

W centrum wsi zatrzymaliśmy się na dłużej, aby przypomnieć sobie historię zabytkowego pałacu  z XIX wieku.  Został on wzniesiony  w stylu neogotyckim  przez szlachecki ród Schöningów. Aktualnie jest w złym stanie technicznym, gdyż jego właściciel pozostawił ten piękny obiekt bez żadnego zabezpieczenia i opieki. Czynione są starania ze strony władz samorządowych i powiatowych oraz konserwatora zabytków, aby właściciela odnaleźć i uratować ten cenny zabytek przed dalszą dewastacją. Trzymamy kciuki, że to się uda!

Kolejnym etapem naszej wyprawy było jezioro Płoń, które zachwyca nas swoim pięknem.  Jego  powierzchnia wynosi 790,7 ha. Brzegi jeziora są na ogół trudno dostępne, ale u nas dzięki inicjatywie aktywnych mieszkańców miejsce to odwiedza coraz więcej turystów. Warto dodać, że organizowane są tu też imprezy rekreacyjno-sportowe, czego przykładem jest „Dzień Pirata”. Relacje z tego wydarzenia znajdują się na stronie: http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/2861.dhtml

Dzieci z wielką ochotą maszerowały, by jak najszybciej dotrzeć do naszego jeziora, gdyż wszyscy bardzo lubimy  to miejsce. Na plaży chwilę odpoczęliśmy, a później w fantastycznych nastrojach powróciliśmy do naszych domów.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia