Dziś jest: Środa 27 stycznia 2021, imieniny: Jana i Przybysława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2015-08-25 00:17:12

II DZIEŃ PIRATA za nami

Już po raz drugi na żukowskiej plaży przy jeziorze Płoń odbył się Dzień Pirata. Przy pięknej pogodzie w sobotnie popołudnie 22 sierpnia br.  można było w ciekawy i miły sposób spędzić czas wolny. Niektórzy pięknie się poprzebierali w strój pirata. Wszyscy piraci musieli złożyć przysięgę, a dopiero później mogli uczestniczyć w grach i zabawach. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia była Pani Sołtys wraz z Radą Sołecką w Żukowie.

Gry i zabawy dla młodych korsarzy prowadzone były przez animatorki ze Szczecina przy wsparciu Anny Garzyńskiej. Obejmowały one m.in. gry na matach, zabawę z chustą klanza i malowanie twarzy. Dużo emocji i radości dzieciom sprawiło poszukiwanie skarbu. Zainteresowaniem cieszyły się też  "rejsy" łodzią piracką. Dzieci rozwiązywały też zagadki z mórz i oceanów, wykazywały się sprytem i szybkością. Na koniec wszyscy „piraci” zdobyli skarb i otrzymali dyplom piracki oraz darmową watę cukrową.

W trakcie imprezy odwiedzili nas: radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz, wicestarosta pyrzycki Bartłomiej Królikowski, wójt gminy Mieczysław Mularczyk, przewodniczący Rady Gminy Jarosław Smyka oraz radni Ryszard Kaczmarek, Michał Sokół i Lech Halarewicz. Osoby, które zabrały głos podczas imprezy, w swych wystąpieniach wyrażali się bardzo ciepło o podjętej przez mieszkańców oddolnej inicjatywie, dzięki której powstała piękna plaża nad jeziorem Płoń w Żukowie.  

Warto przypomnieć, że pracę nad oczyszczaniem plaży rozpoczął Seweryn Urbaniak, a później stopniowo dołączali do niego inne osoby: Marcin Szagański, Stanisław i Józef Benka, Anna Duk, Robert Wieczorkiewicz i śp. Sebastian Szagański. W prace te włączyła się również Rada Sołecka i firma „Karsko” Sp. z o.o. oraz wiele innych życzliwych osób.
 W dalszym etapie imprezy dzieci uczyły się puszczać mega bańki mydlane i mogły też sprawdzić swoje umiejętności  i spryt przy kolejnych konkursach.
Była również loteria fantowa, przysmaki z grilla, a Panie ze Stowarzyszenia „Lubiatowo i My” zaangażowały się  w sprzedaż pysznego ciasta na rzecz Konrada, aby dopomóc rodzicom w zakupie aparatu słuchowego. Rodzice wraz z dwojgiem dzieci przez całą imprezę nam towarzyszyli. Całkowity zysk z imprezy w kwocie 1.888 zł i 20 euro przekazany został rodzicom Konrada na pomoc w zakupie dla niego aparatu słuchowego. Ponadto Pan Kustosz przekazał miód przelewicki dla Konrada, a Iwona Fesner pięknie wykonanego  pirata z gipsu.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy, a w szczególności: strażakom z OSP Lubiatowo, Krzysztofowi Rutz, Sewerynowi Urbaniak, Robertowi Wieczorkiewiczowi, Eugeniuszowi Struzik, Zdzisławowi Połczyńskiemu, Martynie Szlinger, Patrycji Jałkiewicz, Wiesławowi Mirzejewskiemu, Józefowi Bence i Michałowi Sokołowi. Dziękujemy również Stowarzyszeniu "Lubiatowo i My" za współpracę przy akcji zbierania środków na zakup aparatu słuchowego dla Konrada Kondriatiuka i jego rodzicom za aktywny udział w naszej imprezie.

Wszyscy na naszej plaży mile spędzili czas i dobrze się bawili,  a zwłaszcza patrząc na roześmiane twarze dzieci uczestniczące w przygotowanych dla nich atrakcjach, można stwierdzić, że była to bardzo udana integracyjna impreza.

Anna Garzyńska

>> fotogaleria Anna Duk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia