Dziś jest: Piątek 18 czerwca 2021, imieniny: Marka i Elżbiety
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2008-09-10 12:18:33

Spotkanie osób starszych w Ogrodzie

Dnia 4 września 2008 r. odbyło się  spotkanie integracyjne dla osób starszych przy ognisku w  Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach.

W spotkaniu uczestniczyli emeryci  i renciści z terenu Gminy Przelewice oraz zaproszeni goście:  Anna Gliszczyńska – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pyrzycach, Zdzisława Dzioba – Przewodnicząca Regionalnego Zarządu Emerytów i  Rencistów w Pyrzycach, Józef Kędziora – Prezes wraz z przedstawicielami Uniwersytetu III Wieku w Pyrzycach,  Mieczysław Mularczyk – Radny Rady Powiatu  Pyrzyckiego, Marek  Kibała – Wójt Gminy Przelewice, Janusz Wójtowicz – Sekretarz Gminy Przelewice, Ks. Roman Dutko – Proboszcz Parafii w Przelewicach, Anna Garzyńska – Koordynator PIS.   Do tańca przygrywał  Zespół „Jutrzenka” z Przelewic, co wprowadziło uczestników w dobry nastrój do wspólnej  zabawy. Dodatkową atrakcją spotkania była wystawa rękodzielnictwa z Uniwersytetu III Wieku.

Spotkanie realizowane było ze środków PPWOW, a główną organizatorką była Pani Maria Mroczkowska.  Pan Marek Kibała – Wójt Gminy Przelewice podczas wystąpienia podziękował  za zaproszenie i zapewniał emerytów i rencistów o swoim wsparciu  przy tego rodzaju  inicjatywach.  Dodał,  że warto się wspólnie integrować i w sposób ciekawy spędzać czas  wolny, bo to sprawia, że życie osób starszych może być  radośniejsze, a przez to ciekawsze.

W dalszej części spotkania Pani Anna Gliszczyńska wygłosiła  prelekcję  na temat problemów osób starszych i radzenia sobie z nimi. Zachęcała do  optymistycznego podejścia do życia i otwartości na innych ludzi. W tym szczególnym okresie ważne jest także  czynne uczestnictwo w życiu społecznym,  bo to aktywizuje człowieka i pozwala zapomnieć o różnych dolegliwościach wieku starczego.

W trakcie spotkania wystąpił również Pan Józef Kędziora – Prezes  Uniwersytetu III Wieku w Pyrzycach. Przedstawił w ogólnym zarysie czym zajmuje się Uniwersytet III Wieku zapraszając emerytów i rencistów z Gminy Przelewice do współpracy.  Podziękował organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w godnym naśladowania spotkaniu integracyjnym.

Podsumowując, spotkanie  przy ognisku było udane,  uczestnicy wspólnie dobrze się bawili i  spędzali czas na łonie natury, co sprawiło, że choć przez chwilę mogli zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Autor:
Anna Garzyńska

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia