Dziś jest: Sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta i Patrycego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2015-06-05 18:21:13

Świetlica wiejska w Lucinie oficjalnie otwarta

03 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego obiektu świetlicy w Lucinie. Inwestycja pn. ,,Przebudowa i remont świetlicy wiejskiej w Lucinie wraz z wyposażeniem i budową przyległego placu zabaw” realizowana była od listopada 2013 r. do grudnia  2014 r. Całość zadania pochłonęła 654.744 zł przy dofinansowaniu, ze środków UE w zakresie działania „Odnowa i rozwój wsi” PROW na lata 2007–2013, w kwocie 469.439 zł.

Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk do uroczystego przecięcia wstęgi zaprosił:  dyrektora Wydziału PROW UM Szczecin Artura Przybylskiego, naszego olimpijczyka Wojciecha Matusiaka, wicestarostę pyrzyckiego Bartłomieja Królikowskiego, wiceprzewodniczącego RG Mariana Świderskiego oraz byłego wójta i radnego RG Przelewice Marka Kibałę, sołtysa Sołectwa Lucin Michała Woźnickiego. Po przecięciu wstęgi przekazał Sołtysowi symboliczny klucz do świetlicy, a następnie  poprosił ks. Adama Polanowskiego, proboszcza Parafii w Jesionowie o poświęcenie obiektu.

W dalszej części uroczystości Pan Wójt serdecznie przywitał licznie przybyłych gości i mieszkańców oraz dokonał oficjalnego otwarcia. Włodarz Gminy podziękował wszystkim,  którzy przyczynili się do realizacji tego zadania. Wyraził ogromną nadzieję, że obiekt ten znakomicie wypełniać będzie funkcję społeczno–kulturalną. Ze swej strony gorąco zachęcał mieszkańców do aktywnego i twórczego korzystania z obiektu, by  nowo powstała świetlica tętniła życiem i była miejscem spotkań i integracji mieszkańców. Radość z faktu, iż udało się wyremontować świetlicę okazał również wiceprzewodniczący RG Marian Świderski. Wyraził też nadzieję, że świetlica dobrze będzie służyć mieszkańcom, jako miejsce  rozwoju ich aktywności społecznej.

Gościem specjalnym imprezy był olimpijczyk Wojciech Matusiak, nasz znakomity kolarz i dawny mieszkaniec Lucina. W swym wystąpieniu przekazał wiele ciepłych słów do mieszkańców i wyraził nadzieję, iż ten nowo otwarty piękny  obiekt dla  mieszkańców Lucina  stanie się ważnym miejscem spotkań i odpoczynku.

Słowa uznania dla władz gminy w imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego  przekazał Artur Przybylski. Podkreśl, iż zawarcie umowy na realizację inwestycji ze środków PROW dało możliwość powstania tu nowoczesnego obiektu, który będzie spełniał oczekiwania i potrzeby społeczno-kulturalne mieszkańców i ich aktywizację. Do podziękowań i gratulacji włączyli się również  wicestarosta pyrzycki Bartłomiej Królikowski i  wiceprezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” Ireneusz Kostka, a były wójt gminy Marek Kibała przypominał jak remont ten udało się rozpocząć. Ponadto miłym gestem ze strony Augusta Kimbara redaktora Głosu Szczecińskiego było przekazanie na ręce Pana Wójta upominków dla mieszkańców Lucina. Wszyscy goście  gratulowali obiektu i życzyli mieszkańcom,  aby  obiekt ten służył im jak najdłużej.

W dalszej części uroczystości Anna Garzyńska, pracownik UG Przelewice, w roli konferansjera uroczystości, przedstawiła najciekawsze informacje z życia mieszkańców tej miejscowości, począwszy od jej  powstania aż do  chwili obecnej, podkreślając, że w większości mieszkają tu wraz z rodzinami właściciele gospodarstw rolnych. Zachęcała też obecnych na sali do obejrzenia wystawy prezentującej rękodzielnictwo artystyczne utalentowanych mieszkańców z terenu naszej Gminy.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie ciekawego programu artystycznego  przez dzieci z PSP Jesionowo (pod kierunkiem p. Iwony Krakowskiej, p. Haliny Niewiadomskiej i p. Waldemara Klemneskiego).  Za swój występ od publiczności otrzymały gromkie brawa, a od Pana Wójta wraz z podziękowaniami  słodycze.

Następnie publiczność zachwycił występ w wykonaniu kabaretu z Przelewic pn. „Jaś i Małgosia” w składzie: Anna Roman, Grażyna i Gabrysia Niedziela oraz Daniel Nowacki. Dodatkowo Grażynka zaprezentowała wiersz na wesoło, który wzbudził kolejny aplauz publiczności. Pięknie też śpiewały dzieci z zespołu wokalnego z GCK-u. w Przelewicach „MALI GIGANCI” pod kierownictwem Daniela Nowackiego i Anny Roman. Ponadto uroczystość swym występem uświetnił zespołu „Jutrzenka”.

Były też konkursy na wesoło przeprowadzone przez Annę Garzyńską, Grażynę i Gabrysię Niedziela ze Stowarzyszenia „Bo Jak Nie My To Kto”. Duże zainteresowanie ze strony dzieci widać też było przy stoliku, gdzie Joanna Smolak-Benka, pracownik UG Przelewice malowała artystycznie im buzie, przy wsparciu Iwony Kostrzębskiej i Pani „WIOSNY” Urszuli Malczyk, która  zabawiała publiczność częstując ich cukierkami.  Później cała ekipa przeniosła się na boisko sportowe, gdzie wraz z dziećmi w radosnych nastrojach wszyscy świetnie się bawili.  Natomiast dorośli też wspaniale się bawili w  świetlicy  podczas wspólnej zabawy tanecznej aż do późnych godzin nocnych.

Zmodernizowana i wyposażona świetlica stała się miejscem, które sprzyjać będzie integracji oraz inspirować do działań lokalną społeczność.

Pan Wójt  serdecznie dziękuje za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i wystrój świetlicy, a zwłaszcza Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej w Lucinie, Dyrektorowi PSP Jesionowo Krzysztofowi Jessie i gronu pedagogicznemu oraz wszystkim, którzy bezpośrednio uczestniczyli w pracach  przygotowawczych, a także występującym w programie artystycznym. Szczególe słowa podziękowania skierował do sponsorów, którzy dopomogli w uświetnieniu tej uroczystości: Marianowi Świderskiemu, dr med. pracy Janowi Rusinowi, Mieczysławowi Pietrzykowi, Grzegorzowi Paplickiemu i Henrykowi Ciesielskiemu.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia