Dziś jest: Piątek 18 czerwca 2021, imieniny: Marka i Elżbiety
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2008-09-10 10:38:22

Wybory Królowej Spiżarni i Króla Nalewek

Podczas  imprezy „Pożegnanie Lata”, która odbyła się  w dniu 06.09.2008 r. w Barlinku wybierano królową spiżarni i króla nalewek. Udział w konkursie wzięła również Krystyna Dembowska – mieszkanka Przelewic. 

Przygotowane przez uczestników konkursu potrawy m.in.: twarożki, serniki, chłodniki i jogurty oceniała Komisja  w składzie: Halina Fijałkowska, Elżbieta Wrońska, Alina Sznabowicz, Monika Przybylska i Magdalena Kufel.
Do oceny Komisji były także nalewki  robione domowym sposobem wg specjalnej procedury. Po degustacjach jurorzy nagrodzili: wyróżnieniem Marię Jastrzębską, tytułem Drugiej Ochmistrzyni Towarzystwo Miłośników Karska i Okolic,  tytułem Pierwszej Ochmistrzyni Krystynę Dembowską.
Królową Spiżarni Barlineckiej została wybrana Weronika Wolska, a drugie miejsce w tej kategorii zajęła Krystyna Dembowska. W kategorii króla nalewek wyróżniono Wiesławę Peplińską i Kazimierza Iwachów. Królem Nalewek zostało Towarzystwo Miłośników Karska i Okolic

Gratulujemy naszej laureatce Krystynie Dembowskiej i życzymy w tej dziedzinie dalszych osiągnięć!

Autor:
Anna Garzyńska

             >>galeria<<

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia