Dziś jest: Sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta i Patrycego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2015-04-13 20:30:20

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Lubiatowie

Gmina Przelewice w marcu zakończyła remont świetlicy wiejskiej w Lubiatowie. Inwestycja realizowana była od kwietnia 2014 r. w ramach zadania pn. „Przebudowa i remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Lubiatowo wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego i wyposażeniem  świetlicy” ze środków PO ,,Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”. Całkowity jej koszt wyniósł 717.692 zł przy dofinansowaniu z PO Ryby w kwocie 443.747 zł, co pozwoliło na wyremontowanie obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego, a także na zakup wyposażenia do świetlicy.

Lubiatowo jest jedną z 25. miejscowości w gminie Przelewice i liczy 364 mieszkańców. W dniu 10 kwietnia 2015 r. odbyło się tu uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego obiektu świetlicy. Oficjalnego otwarcia dokonał wójt gminy Mieczysław Mularczyk. Po przywitaniu zaproszonych gości podziękował wszystkim, którzy włączyli się w remont świetlicy, a zwłaszcza byłemu wójtowi Markowi Kibale, który rozpoczął prace remontowe tego obiektu. Szczególne słowa podziękowania skierował także do p. Zdzisława Pijewskiego za pomoc przy wyrównaniu przyległego terenu. W swym dalszym wystąpieniu zachęcał mieszkańców Lubiatowa i pobliskich okolic do aktywnego i twórczego korzystania z obiektu, by w   atrakcyjny sposób mogli  spędzać czas wolny.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wicemarszałek WZ Jarosław Rzepa, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz, wicestarosta pyrzycki Bartłomiej Królikowski, były wójt i radny RG Przelewice Marek Kibała, sołtys Sołectwa Lubiatowo Elżbieta Kurkowiak i obecny wójt Mieczysław Mularczyk. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Wicemarszałek o inwestycji powiedział – „Jestem przekonany, że będzie to miejsce tętniące życiem, ciekawymi pomysłami, inicjatywami kulturalno-edukacyjnymi, w którym mieszkańcy zrealizują swoje pasje i zainteresowania”. Pozostali goście, w tym wicestarosta pyrzycki Bartłomiej Królikowski  i wiceprzewodniczący RG Przelewice Marian Świderski wyrazili również zadowolenia z nowo powstałego miejsca dla rozwoju społeczno-kulturalnego mieszkańców i życzyli aby obiekt ten służył im jak najdłużej. Z kolei Pani Sołtys w imieniu całej społeczności podziękowała za odnowienie tego miejsca. Zapewniła, że świetlica wykorzystana zostanie z korzyścią dla mieszkańców i z pewnością dopomoże w rozwoju życia kulturalnego na wsi. Ponadto miłym gestem były przekazane na ręce Pana Wójta upominki przez: p. Michała Łagę inspektora nadzoru inwestorskiego i p. Augusta Kimbara redaktora Głosu Szczecińskiego.

Podczas uroczystości otwarcia ks. Kanonik Mirosław Gębicki proboszcz Parafii Rzymsko-katolickiej w Żukowie dokonał poświęcenia nowo wyremontowanego obiektu. W dalszym etapie Anna Garzyńska przedstawiła prezentację multimedialną ukazującą krótką historię powstania obiektu i walory wsi Lubiatowo. Kolejnym punktem programu był występ  artystyczny uczniów z PSP Żuków (pod kierunkiem p. Elżbiety Dudy, p. Edyty Kozdraś i p. Waldemara Klemneskiego).  Dzieci za doskonale przygotowaną inscenizację  o tematyce związanej z  fauną i florą  od publiczności otrzymały gromkie brawa, a od Pana Wójta wraz z podziękowaniami  słodycze.

Na zakończenie uroczystości Pan Wójt  wszystkim  serdecznie podziękował za przybycie, a Radzie Sołeckiej i Pani Sołtys za zaangażowanie i  pomoc w przygotowaniu poczęstunku, na który zaprosił wszystkich uczestników spotkania.

Dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Ryby  mieszkańcy Lubiatowa, zwłaszcza dzieci będą spędzać czas wolny i rozwijać swoje talenty w wyremontowanej i nowoczesnej świetlicy wiejskiej.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia