Dziś jest: Piątek 18 czerwca 2021, imieniny: Marka i Elżbiety
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2008-09-04 11:36:56

Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego i nowego roku szkolnego

Dnia  1 września b.r. miało miejsce otwarcie   boiska wielofunkcyjnego przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.  Uroczystość ta połączona była z inauguracją nowego roku szkolnego 2008/2009.

Szkoła gościła z tej okazji wiele osób: Jarosława Stankiewicza – Wicestarostę Pyrzyckiego, Jerzego Marka Olecha – Przewodniczącego Rady Powiatu Pyrzyckiego, Andrzeja Gumowskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pyrzycach, Jana Jaworskiego i Mieczysława Mularczyka – Radnych Rady Powiatu Pyrzyckiego,  Ks. Romana Dutko – Proboszcza Parafii w Przelewicach, Ks. Waldemara Szczurowskiego – Proboszcza Parafii w Jesionowie, Marię Ziarkowską – Wiceprzewodniczącą Rady Gminy w Przelewicach wraz z Radnymi: Beatą Woźniak, Henryką Kaczalską, Waldemarem Penderem, Eugeniuszem Turtoniem i Eugeniuszem  Królem. Na uroczystości byli obecni również: Ireneusz Szymański – Wójt Gminy Warnice, Marek Kibała – Wójt Gminy Przelewice, Henryk Milewski – były Wójt Gminy Przelewice, Janusz Wójtowicz – Sekretarz Gminy Przelewice,   przedstawiciele firm i jednostek organizacyjnych oraz sołtysi z terenu Gminy Przelewice,  dyrektorzy szkół: Marlena Żelaskowska, Krzysztof Jessa i Andrzej Kozicki, a także byli dyrektorzy: Danuta Pilipczuk, Emilia Cegłowska, Jan Maniewicz, Dariusz Łyczek, rodzice, nauczyciele i wychowawcy oraz uczniowie  PG Przelewice. Na uroczystość otwarcia boiska przybyli również wykonawcy w/w obiektu sportowego: Bartłomiej Piasecki – Wiceprezes Firmy MEDIA STADION w Szczecinie, Marek Andrych – właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego AB w Gryfinie i Włodzimierz Beister – Inspektor Nadzoru.

Inauguracji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała Renata Kozicka, a uroczystość uświetnił występ zespołu szkolnego przy PG w Przelewicach. Następnie pierwszoklasiści przystąpili do uroczystego ślubowania. Dla nich przekroczenie progu szkoły, to ważny moment otwarcia nowego okresu  życia.

W dalszej części przystąpiono do uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego. Głos zabrał Marek Kibała – Wójt Gminy Przelewice. W swym wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt, iż z inicjatywą budowy boiska wystąpił osobiście, gdyż dostrzegał problem braku kompleksowego obiektu sportowego,  z którego mogliby korzystać nie tylko uczniowie Gimnazjum, ale  również mieszkańcy naszej Gminy.  Warto przypomnieć, iż niedawno temu tj. dnia 2 września 2005 r. nastąpiło otwarcie sali sportowej przy PG w Przelewicach.  Do pełnego wyposażenia kompleksu sportowego  brakowało  z prawdziwego zdarzenia wielofunkcyjnego boiska sportowego. Dotychczas młodzież musiała korzystać z oddalonego od szkoły Stadionu lub Ogrodu Dendrologicznego i tracić cenny czas na dojście do tych miejsc.  Dostrzegając ten problem Wójt Gminy Przelewice podjął starania o pozyskanie środków finansowych na ten cel. Całkowity koszt budowy boiska wyniósł 539.100 zł z czego  200.000 zł otrzymaliśmy  z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Dofinansowanie to  łącznie ze środkami własnymi w kwocie 339.100 zł pozwoliły budowę tej cennej inwestycji zakończyć. Rada Gminy w Przelewicach  wyraziła zgodę na dofinansowanie z budżetu gminy pozostałej części środków i poparła starania Wójta Gminy w tym kierunku.

Boisko posiada wymiary 30 m x 50 m oraz bieżnię 4 x 60 m i stanowisko do skoku w dal. Umożliwia prowadzenie rozgrywek piłki ręcznej, siatkowej, koszykowej, tenisa ziemnego oraz mini piłki nożnej.  Obiekt będzie służył głównie uczniom Gimnazjum oraz mieszkańcom Gminy Przelewice i okolicznych miejscowości, ale będą również odbywały się na nim różnego rodzaju imprezy oraz zawody sportowe.

W dalszym etapie uroczystości głos zabrali również  Jarosław Stankiewicz – Wicestarosta Pyrzycki dziękując za cenną inicjatywę władz gminy podkreślił, że cieszy go fakt, że powstają kolejne obiekty sportowe w Powiecie Pyrzyckim. W prezencie przekazał piłki ufundowane przez Przewodniczącego RP Pyrzyckiego i Starostę Pyrzyckiego. Z zaproszonych gości głos zabrał również Andrzej Gumowski - Przewodniczący RM w Pyrzycach gratulując budowy cennego dla rozwoju sportu obiektu oraz Maria Ziarkowska – Wiceprzewodnicząca RG w Przelewicach. Również skierowała słowa podziękowania do tych, którzy  włączyli się, by powstał tak piękny obiekt. Podkreśliła także, że jest jedną z tych osób, którym bardzo zależy na rozwoju sportu na terenie Gminy Przelewice.

W końcowym etapie uroczystości  symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Marek Kibała – Wójt Gminy i Renata Kozicka – Dyrektor PG w Przelewicach oraz Bartłomiej Piasecki - Wiceprezes Firmy MEDIA STADION w Szczecinie i Agata Zych Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.  Następnie odbyły się pokazowe biegi dziewcząt na 60 m i mecz piłki nożnej uczniów Publicznego Gimnazjum.

Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego  jest dowodem na to, że władze gminy dostrzegają i realizują zadania wspomagające rozwój sportu na obszarach wiejskich.   Z faktu tego cieszą się nie tylko uczniowie gimnazjum, ale także mieszkańcy gminy, którzy preferują aktywny i zdrowy tryb życia.


Autor:
Anna Garzyńska

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia