Dziś jest: Sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa i Ferdynanda
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2009-09-28 10:14:57

Nasze okno na świat

ZAPRASZAMY DO NOWO  OTWARTEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚCI – WIOSKI INTERNETOWEJ

W piątek 25 września br. nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum Kształcenia na Odległość. Wioska internetowa powstała w budynku po byłej szkole podstawowej w Laskowie. W uroczystym otwarciu udział wzięli: Wiktor Tołoczko Starosta Pyrzycki, Elżbieta Gabruch Dyrektor PUP w Pyrzycach, Maria Ziarkowska Wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Przelewicach, Waldemar Pender Przewodniczący Komisji Społecznej Rady Gminy, Beata Woźniak i Agnieszka Welbel - Radne Rady Gminy, ks. Wojciech Lassota Wikary Parafii pw. św. Wojciecha w Barlinku, Marek Kibała Wójt Gminy Przelewice, Ewa Migdalska Sołtys Sołectwa w Laskowie oraz mieszkańcy Laskowa. Firmę „Optoland” S.A. z Warszawy reprezentowała Anna Diafor-Dura Specjalista ds. technicznych.

Po oficjalnych przemówieniach uroczystego otwarcia obiektu i przecięcia wstęgi dokonali: Wiktor Tołoczko, Anna Diafor-Dura i Marek Kibała. Po uroczystym otwarciu aktu poświęcenia obiektu dokonał ks. Wikary Wojciech Lassota. Następnie Wójt zaprosił gości do obejrzenia obiektów i prezentacji praktycznego działania sprzętu videokonferencyjnego.

Nowoczesne Centrum Kształcenia na Odległość powstało w ramach projektu „Wioska internetowa kształcenie na odległość”, co było możliwe dzięki współpracy Gminy Przelewice, Fundacji Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia i Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego „OPTOLAND” S.A. z Warszawy. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie mieszkańcom wsi korzystania z nowoczesnych form kształcenia oraz organizowanie procesu edukacyjnego. To również dobra okazja do nauki języków obcych, poszukiwania pracy, ale także efektywnego spędzania czasu wolnego. Jedną z ważnych funkcji Centrum jest edukacja on-line, co daje szansę na rozwój własny poprzez uczestnictwo w różnych kursach zwiększających kompetencje. Istnieje także możliwości korzystania z programów edukacyjnych, encyklopedii, słowników i atlasów.
Do dyspozycji użytkowników jest: 10 stanowisk multimedialnych wyposażonych w kamery, słuchawki z mikrofonami, rzutnik multimedialny, biblioteka multimedialna i bogate oprogramowanie użytkowe. Jest też telewizor z możliwością video-nauczania oraz stanowisko administracyjne wyposażone w serwer, fax i urządzenie wielofunkcyjne. 
Wszystkich zainteresowanych zdobyciem nowej wiedzy gorąco zachęcamy do odwiedzania naszego Centrum. Opiekunem Centrum jest Pani Joanna Mieszkowska. Korzystanie ze sprzętu Centrum, jak również z oferowanych szkoleń jest bezpłatne.

Kontakt:  laskowo_z@wioskainternetowa.pl

Godziny otwarcia Centrum:
15:00 – 18:00 poniedziałek
11:00 – 19:00 wtorek, czwartek
10:00 – 18:00 środa, piątek
  9:00 – 14:00 sobota

Serdecznie zapraszamy!

 

>>Galeria


Autor: Anna Garzyńska


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia