Dziś jest: Środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława i Mikołaja
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2009-05-11 12:42:24

Otwarcie Orlika w Żukowie

W dniu 7 maja  br. w Żukowie nastąpiło uroczyste otwarcie dwóch  nowoczesnych   boisk sportowych. Jedno jest specjalnie przystosowane do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej, a drugie do piłki ręcznej o nawierzchni z poliuretanu, na której umiejscowione są boiska: do piłki koszykowej i do piłki siatkowej. Kompleks  boisk sportowych jest pierwszym przedsięwzięciem na terenie powiatu pyrzyckiego,  zrealizowanym przez samorząd gminny w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012”.

Na wstępie uroczystości Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie pani Marlena Żelaskowska  powitała zaproszonych gości i podziękowała za pomoc finansową, bez której nie byłaby możliwa realizacja tak cennego, zarówno dla szkoły, jak i dla mieszkańców przedsięwzięcia. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy w Przelewicach pan Zdzisław Pijewski, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania  kompleksu sportowego i jednocześnie podkreślił, że było to możliwe dzięki dobrze układającej się współpracy Rady Gminy  z władzami samorządowymi. Życzył wszystkim, którzy będą korzystać z boisk wielu miłych wrażeń i sukcesów sportowych. Z kolei Wójt Gminy pan Marek Kibała w swym wystąpieniu w pierwszej kolejności podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego obiektu sportowego. Następnie wyjaśnił, że podejmując się realizacji tej inwestycji   w Żukowie, władzom gminy zależało przede wszystkim na tym, aby  poprzez udostępnienie  nowoczesnej infrastruktury sportowej  stworzyć  lepsze warunki do aktywnego uprawiania  sportu przez dzieci i młodzież, a także osoby dorosłe. W dalszej części wystąpienia przedstawił krótką historię powstania kompleksu sportowego w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Poinformował, iż budowa  tego obiektu to  koszt 1.330 tys. zł, z czego 333 tys. zł  to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i 333 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałe koszty to wkład własny gminy. Dodał, że kompleks sportowy wyposażony jest w oświetlenie, sprzęt sportowy, magazyn, szatnie, prysznice i pomieszczenie dla trenera oraz, że ogłoszony został konkurs  na zatrudnienie trenera środowiskowego. Zadaniem trenera będzie prowadzenie pozaszkolnych zajęć sportowo – rekreacyjnych na obiekcie. Kończąc swe wystąpienie Pan Wójt wyraził nadzieję, że oddany do użytku kompleks boisk sportowych przyczyni się  do wzrostu zainteresowań sportem oraz do rozwijania umiejętności sportowych, nie tylko przez dzieci i młodzież szkolną, ale również przez pozostałych mieszkańców, do czego gorąco zachęcał.

Po oficjalnych przemowach  nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, które dokonali: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jan Krawczuk,  przedstawiciel Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi  Michał Włochal,  Przewodniczący Rady Gminy w Przelewicach Zdzisław Pijewski,  Wójt Gminy Przelewice Marek Kibała oraz   Dyrektor PSP Żuków Marlena Żelaskowska  i Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  Aleksandra Skwarek.

Ponadto w otwarciu udział wzięli: Wiceprzewodniczący Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia  LZS w Warszawie Stanisław Kopeć, Radny Rady Powiatu Pyrzyckiego Mieczysław Mularczyk,  Wicestarosta Pyrzycki Jarosław Stankiewicz wraz z przedstawicielem Starostwa Elżbietą Wiktorko, Wiceprzewodnicząca Maria Ziarkowska wraz z radnymi, Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski, Wójt Gminy Bielice Zdzisław Twardowski, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Pyrzycach Waldemar Gredka,  Z-ca Komendanta Powiatowego Policji Czesław Fiałko, Komendant Powiatowy PSP w Pyrzycach Mirosław Rabiega,  p.o. prezesa OPZOSP RP w Pyrzycach Henryk Nawój, proboszczowie z  Parafii Rzymskokatolickiej w:   Przelewicach – ks. Roman Dutko i  Żukowie  ks. Mirosław Gębicki,  Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pyrzycach Mieczysław Lipik, Inspektor Nadzoru Włodzimierz Bejster, właściciel Zakładu Budowlanego „ANBUD” Andrzej Pawlak, sołtysi i dyrektorzy szkół z terenu Gminy Przelewice, emerytowani  nauczyciele  oraz dzieci i młodzież szkolna z PSP Żuków, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy. Ponadto swą obecnością uroczystość zaszczycili przedstawiciele mediów: Redaktor naczelny „Gazety Ziemi Pyrzyckiej” Jerzy Goclik i Redaktor Głosu Szczecińskiego August Kimbar.

Poświęcenia obiektu sportowego dokonał proboszcz Parafii pw. św. Trójcy w Żukowie  ks. Mirosław Gębicki.  Kolejnym punktem otwarcia było zaprezentowanie programu artystycznego w  wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej pod kierunkiem nauczycieli z PSP Żuków.  Program artystyczny był ciekawy i dynamiczny, wzbudził duże zainteresowanie ze strony uczestników uroczystości, co potwierdzili gromkimi brawami. I wreszcie nadszedł czas na pierwsze rzuty do kosza i kopniecie piłki. Zaproszeni  przez Pana Wójta goście mieli okazję zaprezentować  tu swoje sportowe umiejętności.

Wójt Gminy Przelewice składa serdeczne podziękowanie Dyrektorowi  pani Marlenie Żelaskowskiej, gronu nauczycielskiemu oraz młodzieży z PSP w Żukowie  za przygotowanie pięknej uroczystości.

 

>>Galeria


Autor:
Anna Garzyńska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia