Dziś jest: Sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa i Ferdynanda
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-06-29 15:01:45

Warsztaty rękodzielnicze w Laskowie

Każdy, kto w sposób twórczy chciał spędzić czas zawitał w dniach 16 i 22 czerwca br. na kreatywne warsztaty rękodzielnicze, które odbyły się w Świetlicy wiejskiej w Laskowie. Uczestnicy warsztatów mogli nauczyć się sztuki rękodzielniczej filcowania kwiatów na mokro i wełny na sucho. Pod kierunkiem instruktorek specjalizujących się w tej dziedzinie: p. Doroty Tolko i p. Zofii Leszczyńskiej  tworzono małe arcydzieła.

Podczas pierwszego dnia warsztatów na początku z uwagą wysłuchano ciekawego wykładu o możliwości tworzenia i relaksu, jakie niesie uczestnictwo w spotkaniach warsztatowych. Następnie można było nauczyć się filcowania wełny czesankowej na mokro. Mimo tego, że sztuka ta wymaga wielu zabiegów i cierpliwości wszyscy bez wyjątku z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne etapy. W efekcie panie zaprezentowały swoje wyroby m.in. przepiękne kwiaty którymi można udekorować torebki kapelusze jak również zrobić z nich broszkę.

W kolejnym dniu spotkaniu panie miały okazję nauczyć się tworzyć biżuterie z wełny czesankowej. Każda z pań z warsztatów wyszła ze swoimi wyrobami. Był to niesamowity relaks, który pozwolił na wspaniałą integrację i zabawę. Dodatkiem do tego był poczęstunek, który przygotowały panie z w/w Stowarzyszenia.

Prace wykonane na warsztatach zaprezentowane będą podczas Przelewickich Dni Folwarku. Projekt dofinansowany był z budżetu Gminy Przelewice, a organizatorem warsztatów Stowarzyszenie „Po sąsiedzku”.

Autor: Joanna Mieszkowska

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia