Dziś jest: Wtorek 02 czerwca 2020, imieniny: Erazma i Marianny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-06-29 08:42:12

Ratujmy i Uczmy się Ratować - zajęcia w SP Kłodzino

W ramach Programu Edukacyjnego „ Ratujmy i Uczmy się Ratować” w Szkole Podstawowej w Kłodzinie im. Jana Brzechwy zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy dla wszystkich uczniów klas I - VI przez p. Lucjana Kowalczyka.

Tematyka zajęć obejmowała następujące zagadnienia: bezpieczeństwo, sprawdzanie przytomności, wezwanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycja boczna ustalona, oddechy ratownicze,  uciskanie klatki piersiowej i łańcuch przeżycia.

Bardzo ważne jest to, aby dzieci od najmłodszych lat nauczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Umiejętność ta nie jest wcale taka trudna, jeśli zna się kilka prostych i ważnych czynności oraz kolejność ich wykonywania w trakcie jej udzielania. Uczniowie dowiedzieli się, że należy przede wszystkim działać sprawnie, zachowując spokój i opanowanie.

Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem i aprobatą ze strony uczniów, którzy aktywnie  uczestniczyli w zajęciach. Bardzo często zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedź. Uświadomili sobie, że życie ludzkie ma największą  wartość.

Autor: Anna Komada i Lucjan Kowalczyk

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia