Dziś jest: Sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa i Ferdynanda
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-06-26 13:38:45

XIX wiek w Ogrodzie

Dnia 23 czerwca odbył się XIX-wieczny dzień w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Tego dnia można było posłuchać koncertów muzyki poważnej na tarasie przy pałacu w wykonaniu artystów Opery na Zamku w Szczecinie.

Na łące odbywały się gry XIX-wieczne prowadzone przez gimnazjalistów z Przelewic, a przy Stawie Centralnym  warsztaty plenerowe w wiciu wianków. Każdy wianek musiał przejść próbę wody. Ochotnicy, a było ich wielu, popisywali się fantazją i umiejętnościami. W zajęciach tych uczestniczyła grupa polsko-litewskiej młodzieży w ramach realizacji wspólnego projektu w przelewickim Gimnazjum.

W oranżerii zwiedzający mogli podziwiać wystawę storczyków i kowalstwa artystycznego, a w kawiarni pałacowej portrety pastelowe w wykonaniu Berandetty Wdzięcznej z Barlinka. Impreza rozpoczęła się konferencją „ Parki, drzewa lasy” a zakończyła koncertem o godz. 23.00 A. Vivaldiego – „Cztery Pory Ogrodu – Lato”.

Autor:  Kamila Jasiejko-Turtoń

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia