Dziś jest: Sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa i Ferdynanda
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-06-15 00:26:07

Odpust i Festyn Rodzinny w Laskowie

10 czerwca br. w Laskowie odbył się odpust w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Festyn Rodzinny. Organizatorami imprezy byli: Rady Sołeckie i Sołtysi z: Laskowa i Równa wraz ze Stowarzyszeniem „Po sąsiedzku”, a współorganizatorami: p. Marek Kibała i ks. Jerzy Brocławik Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha BM w Barlinku.

Uroczystą Mszę św. odpustową koncelebrował i Słowo Boże wygłosił ks. Wik. Marcin Miczkuła,  a o jej oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Brata Edmunda Sobisia pod kierunkiem Marka Jastrzębskiego z Towarzystwa Chrystusowego w Szczecinie.

Po Mszy Świętej, już po raz czwarty, na boisku sportowym rozpoczął się Festyn Rodzinny. Organizatorzy przygotowali bogaty w atrakcje program imprezy, a dla wszystkich uczestników zapewnili poczęstunek. Pan Marek Kibała otwierając imprezę życzył uczestnikom festynu niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim dobrej zabawy. Podziękował również organizatorom i tym, którzy włączyli się w aktywne jej przygotowanie. Festyn rozpoczęła Orkiestra z Towarzystwa Chrystusowego w Szczecinie, prezentując utwory w rockowym brzmieniu.  Wystąpił również Zespół folklorystyczny „Jutrzenka” z Przelewic.

Dużym zainteresowaniem w trakcie imprezy cieszyły się  warsztaty kulinarne prowadzone przez p. Marcina Świrzewskiego zawodowego kucharza, który przygotował wyśmienite  potrawy z ryb. W trakcie warsztatów uczestnicy poznali proste i dobre sposoby  przygotowania potraw, o czym mogli się osobiście przekonać podczas ich degustacji.

Ponadto były się też gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, w tym z chustą Klanzy, rozgrywki w tenisa ziemnego, które prowadził p. Leszek Muskała, mecz piłki nożnej Płońsko- Laskowo i wiele innych zabaw. Organizatorzy zapewnili dla wszystkich przysmaki z grilla, a także napoje, ciasto i lody. Atmosfera radości i wzajemnej życzliwości towarzyszyła wszystkim przez cały dzień. Na zakończenie festynu odbyła się dyskoteka w plenerze. Wszyscy wspaniale się bawili. Przedsięwzięcie współfinansowane było ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Organizatorzy kierują serdeczne słowa podziękowania do sponsorów i osób, które zaangażowały się w organizację i sprawne przeprowadzenie imprezy.

Autor:
Joanna Mieszkowska

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia