Dziś jest: Wtorek 02 czerwca 2020, imieniny: Erazma i Marianny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-06-14 13:31:38

Biesiada Rodzinna w Przelewicach

9 czerwca w GCK w Przelewicach odbyła się Biesiada Rodzinna i II Spotkanie z Folklorem.  Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie „Przyjaciół Gminy Przelewice”, LGD Ziemia Pyrzycka pod kierownictwem p. Agnieszki Odachowskiej.

Zachowanie regionalnych tradycji ludowych i ich prezentacja szerokiej publiczności to główny cel imprezy, która realizowana była w ramach zadań publicznych ze środków budżetu gminy. Wójt Gminy Przelewice dokonał oficjalnego otwarcia Biesiady i przywitał zaproszonych gości, a w tym p. Grzegorza Brochockiego Wójta Gminy Dolice. Miłośnicy folkloru mieli okazję wysłuchać zespoły folklorystyczne z gmin: Pyrzyce, Dolice, Warnice, Kozielice i Przelewice. Łącznie 140 artystów zaprezentowało różne gatunki muzycznej sztuki ludowej. Po prezentacji wszystkie zespoły otrzymały specjalne podziękowania i pamiątkowe statuetki, które wręczał Wójt Gminy Przelewice. Konferansjerem imprezy był p. Artur Marcinkiewicz. Na zakończenie biesiady odbyła się zabawa taneczna, którą prowadził p. Piotr Marcinkiewicz wraz z zespołem.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsorów: Restauracji „Magnolia”, Masarni Ireneusz Jung, „Delicjusz” Kłodzino, p. Eugeniusza Kowalczyka,  p. Mieczysława Pietrzyka oraz wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób dopomogli w przygotowaniu i organizacji imprezy.

Autor: Marian Sopiński

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia