Dziś jest: Sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa i Ferdynanda
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-05-22 23:00:09

Dobra Energia dla wszystkich

27 kwietnia br. w PSP Żuków uczniowie i grono pedagogiczne wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi pod patronatem PSE „Wyrównajmy szanse”. Z tej okazji na terenie szkoły urządzony został Festyn Ekologiczny pod hasłem „Dobra Energia dla wszystkich”.

Mogli w nim uczestniczyć również mieszkańcy Żukowa i pobliskich miejscowości. Celem imprezy było propagowanie wśród młodzieży szkolnej i ich rodziców postaw proekologicznych oraz podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców.

Podczas otwarcia imprezy p. Dyrektor Marlena Żelaskowska powitała wszystkich uczniów, rodziców i mieszkańców. Na festyn przybyli także zaproszeni goście: Prezes Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse”- p. Renata Kozicka, Przewodniczący Rady Gminy Przelewice – p. Marian Świderski, sołtysi poszczególnych miejscowości: p. Regina Wieczorkiewicz – sołtys Żukowa, p. Elżbieta Kurkowiak – sołtys Lubiatowa oraz p. Wioletta Augustynowicz – sołtys Przywodzia, a także Przewodnicząca Rady Rodziców PSP w Żukowie – p. Julita Kupisz. Wszystkim zgromadzonym został przedstawiony program całej uroczystości, po czym Pani Dyrektor zaprosiła uczestników imprezy do czynnego udziału w festynie.

Stałym punktem programu był kiermasz książki, który cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale również rodziców. Następnie rozpoczęły się wstępy artystyczne. Kl. IV wraz z wychowawczynią, p. Małgorzatą Stadnik, przybliżyła wszystkim termin „recykling” oraz konieczność sortowania odpadów. Oddział zerowy prowadzony pod kierunkiem p. Haliny Kokoszy zaprezentował się w piosenkach p.t. „Piosenka baranka” i „Ziemia – wyspa zielona”. Kl. I razem z wychowawczynią – p. Martą Bogusz zaśpiewała piosenki: „Kocham świat” oraz „Ziemia – wyspa zielona”.

W dalszym etapie klasa V wystąpiła w inscenizacji p.t. „Ziemia nasza planeta”. Uczniowie mogli się dzięki niej dowiedzieć o konieczności segregowania odpadów oraz konsekwencjach zaśmiecania środowiska. Kl. II i III przygotowane przez p. Małgorzatę Błaszczyk pięknie zatańczyły do piosenki „Gra w kolory”, natomiast kl. IV i VI zorganizowały pokaz mody ekologicznej. Po występach artystycznych nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Ulotkę propagującą recykling lub zakupy z głową”. Pani Dyrektor – Marlena Żelaskowska wręczyła nagrody w dwóch kategoriach: kl. I-III oraz IV-VI. W kategorii kl. I-III zwyciężyli: Wanessa Papaj z kl. II (I miejsce), Patryk Kalinowski z kl. I (II miejsce) oraz Maria Kontroniewicz z kl. III (III miejsce). W kl. IV-VI pierwsze miejsce zajęła Weronika Kadłubek z kl. VI, drugie – Kacper Pietrowski z kl. IV, trzecie  Weronika Urbaniak z kl. V. Po rozdaniu nagród uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek sfinansowany ze środków Rady Rodziców PSP w Żukowie. Każdy uczeń otrzymał grillowaną kiełbaskę oraz słodycze ufundowane przez p. Mariana Świderskiego – Przewodniczącego RG Przelewice. Zaproszeni goście mogli obejrzeć nagrodzone w konkursie ulotki i gazetki tematyczne związane z hasłem festynu. Uczniowie kl. V razem z wychowawczynią, p. Urszulą Howsą, wręczali wykonane przez siebie ulotki propagujące recykling i segregację odpadów. Sprzyjająca pogoda umożliwiła uczniom gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki całemu przedsięwzięciu zaproszeni goście oraz uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę ekologiczną, a przy tym znakomicie się bawić. Na następny Festyn Ekologiczny zapraszamy już za rok.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Autor: Edyta Kozdraś

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia