Dziś jest: Sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa i Ferdynanda
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-05-22 22:59:55

Tydzień ekologiczny w PSP Jesinowo

W PSP Jesionowo pod patronatem Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse" w dniach 23 – 27. 04 2012 r. miał miejsce tydzień ziemi, w ramach którego odbyło się:

  • przedstawienie o treści proekologicznej dla uczniów i rodziców,
  • konkurs w klasach IV – VI na ulotkę propagującą i zachęcającą do zakupów „z głową” oraz segregacji odpadów,
  • konkurs w klasach 0 – III na najpiękniejszego śmieciojada z odpadów,
  • pokaz i własnoręczne przygotowanie zdrowej żywności,
  • prezentacja instalacji plastycznych obrazujących długość rozkładu różnorodnych opakowań używanych w gospodarstwach domowych.

W pracę nad projektem zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu programu artystycznego oraz chętnie wzięły udział w nietypowej rywalizacji na najpiękniejszego śmieciojada i najciekawszą ulotkę promującą zakupy „z głową”. Najwięcej frajdy sprawiło im jednak przygotowywanie i wspólne spożywanie zdrowych posiłków. Na stole pojawiły się: piękne, kolorowe wiosenne kanapki – dzieło kl. VI; sałatki warzywne i owocowe w wykonaniu kl. II, IV i V; „swojski” twarożek ze szczypiorkiem podany przez kl. I; zdrowe owoce i warzywa, które obierali i podjadali najmłodsi uczestnicy programu, czyli „zerowiaki”; a także soki owocowe –  w ogromnych ilościach – własnoręcznie wyciskane i komponowane przez trzecioklasistów. I to właśnie te soki zrobiły wśród gawiedzi szkolnej największą furorę, gdyż okazało się, że mogą znakomicie zastąpić napoje gazowane, a do tego są smaczne i zdrowe. Za ciężką pracę na rzecz ekologii wszyscy uczniowie otrzymali słodkie nagrody.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Autor: Iwona Krakowska

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia