Dziś jest: Środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława i Mikołaja
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-11-12 16:01:02

Zapraszamy do udziału w konkursie pn. "ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

Do pobrania:

1. Regulamin >> TUTAJ

2. Oświadczenie >> TUTAJ

2019-11-12 16:00:54

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2020 r. - zapraszamy do składania ofert

Wójt Gminy Przelewice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2020 r. oraz zaprasza do składania ofert. Szczegółowe informacje na ten temat, w tym m.in. rodzaje zadań, wysokość środków przeznaczonych na ich realizację do pobrania poniżej.

Wzory dokumentów:

  1. Wzór oferty
  2. Wzór sprawozdania

3. Karta oceny merytorycznej

2019-11-08 14:59:24

RESTRUKTURYZACJA ZADŁUŻENIA PODMIOTÓW PROWADZĄCYCH GOSPODARSTWA ROLNE

Informujemy, że dnia 8 lutego br. weszła w życie ustawa o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne (Dz.U. z 2019 r. póz. 33), w tym rolników indywidualnych prowadzących gospodarstwa rodzinne. Ustawa skierowana jest do wszystkich rolników, również nie będących kontrahentami Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Restrukturyzacją mogą być objęte długi o charakterze pieniężnym, które powstały w związku z prowadzeniem działalności rolniczej.

Restrukturyzacja może dotyczyć podmiotu prowadzącego gospodarstwo rolne, który:

  • jest osobą fizyczną lub prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną,
  • ma miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium RP,
  • jest właścicielem gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów ustawy z 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym,
  • jest małym, średnim lub dużym przedsiębiorstwem,
  • od co najmniej 3 lat prowadzi działalność rolniczą w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym zwaną „działalnością rolniczą",
  • jest niewypłacalny w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe  albo jest zagrożony niewypłacalnością w rozumieniu ustawy z dnia 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne.
2019-11-08 13:06:45

Uwaga Mieszkańcy Bylic i Ślazowa - 12 listopada prowadzone będą prace w hydrofornii Bylice - woda do spożycia tylko do celów sanitarnych i kąpieli

UWAGA MIESZKAŃCY BYLIC I ŚLAZOWA

W dniu 12.11.2019 r. w hydroforni Bylice będą realizowane prace związane z wymianą filtra. W związku z tym woda z ujęcia w Bylicach od dnia 12.11.2019 do odwołania będzie nadawała się tylko do celów sanitarnych i kąpieli. Woda do spożycia będzie dostarczana przez pracowników Urzędu Gminy:

  • Bylice w godzinach 14:00 -15:00
  • Ślazowo w godzinach 16:00 – 17:00

                                                            Za utrudnienia przepraszamy!

2019-11-08 10:23:40

Obchody Święta Niepodległości na terenie naszej gminy

 

 


 

Obchody Dnia Niepodległości w SP Kłodzino

To już 101. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W Szkole Podstawowej im Jana Brzechwy w Kłodzinie 8 listopada odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie kl. VIII, pod kierunkiem p. Krystyny Jabłońskiej, przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło wierszy oraz pieśni patriotycznych i legionowych. Przed akademią, o godzinie 11.11, cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn narodowy. Zawsze pamiętamy o tym szczególnym dniu - to święto wszystkich Polaków

>>fotogaleria


Święto Niepodległości w naszym  przedszkolu

W piątek 8 listopada 2019 r. dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie uroczyście uczcili 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez grupy: „Biedronki”, „Motylki” i „Pszczółki”. Podczas występu nie zabrakło pięknie wyrecytowanych wierszyków a także tańców w wykonaniu dwóch najstarszych grup. Najmłodsza grupa zaś wykonała barwne biało–czerwone chorągiewki, które dopełniły wystroju całej uroczystości.

Anna Komada

>>fotogaleria


Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości w Żukowie

4 listopada br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żukowie  odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, który został przygotowany przez uczniów klas czwartej i szóstej oraz p. Wandę Michalak i p. Sylwię Szeląg oraz p. Waldemara Klemenskiego. Młodzi aktorzy w pięknej scenerii,  przedstawili scenkę rodzajową, recytowali wiersze oraz śpiewali patriotyczne piosenki. To już 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

>>fotogaleria

źródło PSP Żuków


Obchody Święta Niepodległości w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przelewicach

Obchody Święta Niepodległości w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przelewicach odbyły się dnia 07 listopada br. i rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Przelewicach. Następnie w hali sportowej licznie zgromadzeni uczniowie, rodzice, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście wspólnie celebrowali to wyjątkowe święto. Wśród gości  byli: wicestarosta powiatu pyrzyckiego p. Ewa Gąsiorowska-Nawój, przewodniczący RG Marian Świderski, wójt gminy  Mieczysław Mularczyk i zastępca wójta Zbigniew Kupisz oraz Ks. Proboszcz kan. Roman Dutko.

Współorganizatorami imprezy było Stowarzyszenie „Bo Jak Nie My To Kto", które przygotowało pyszną zupę. Część artystyczna rozpoczęła się pięknie odtańczonym przez uczniów klas 1-3 polonezem, a zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, w które włączyli się strażacy z OSP Przelewice i zespół „Jutrzenka" z Przelewic.

>>fotogaleria
źródło NSP Przelewice

« poprzednie  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 991   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia