Dziś jest: Piątek 10 kwietnia 2020, imieniny: Michała i Makarego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-03-23 13:10:03

Kondolecje

2020-03-23 10:03:56

KOMUNIKAT I APEL STAROSTY PYRZYCKIEGO

Starosta Pyrzycki informuje, iż do dnia dzisiejszego tj. 23 marca do godziny 09.00 na terenie naszego powiatu nie stwierdzono ani jednego potwierdzonego przypadku zakażenia się koronawirusem (Covid-19).

Z uwagi na nieustępujące zagrożenie zakażenia się koronawirusem, które dotyczy również mieszkańców naszego powiatu, zwracam się do Państwa o pełną rozwagę, stosowanie się do zaleceń i poleceń władz i służb sanitarnych.

Uprzejmie proszę o ograniczenie w miarę możliwości wizyt w placówkach zdrowia w tym także Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Korzystajmy z opieki zdrowotnej tylko w przypadkach uzasadnionych i nie cierpiących zwłoki. Zwykłe porady należy uzyskiwać od lekarza rodzinnego drogą telefoniczną lub poprzez pocztę elektroniczną.

Proszę o przekazywanie rzetelnych informacji o przebiegu choroby i ewentualnych kontaktach z osobami przybywającymi z zagranicy naszego kraju. Ukrywanie takich wrażliwych danych prowadzić może do poważnych zakłóceń w prawidłowym funkcjonowaniu placówek medycznych.

Razem przetrwamy ten trudny czas !

Starosta Pyrzycki

Stanisław Stępień

2020-03-22 14:18:46

22 marca - Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 r. podczas konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii. Obchodzony corocznie od 1993 r. w dniu 22 marca. Głównym jego przesłaniem  jest  uświadomienie nam, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Motywem przewodnim w tym roku jest zmiana klimatu i uświadomienie sobie jaką rolę pełni w kontekście globalnych zmian klimatycznych.  Tegoroczny Dzień Wody ma nam uzmysłowić, że kryzys wodny nie jest zmartwieniem wybranych społeczności, gdyż zjawiska tj. powódź czy susza mogą dotknąć każdego. UNICEF podkreśla, że dostęp do czystej i pitnej wody jest fundamentalnym prawem człowieka, którego miliony ludzi na całym świecie są pozbawione. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć jakie są zasoby wody na Ziemi, skąd one pochodzą i jak możemy je chronić. Choć w czasie epidemii koronawirusa musimy dbać o higienę, ale warto też zastanowić się co możemy  zrobić dla siebie i środowiska, by nie marnować tak cennej dla każdego z nas wody.

 

2020-03-22 11:48:34

Zostań w domu - zwiedzaj region wirtualnie!

W ramach kampanii „Zostań w domu”, nawołującej do przestrzegania kwarantanny, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART stworzyła akcję

„W 30 dni dookoła Pomorza Zachodniego”, podczas której przez miesiąc na stronie ZART na Facebooku publikować będzie codziennie
wirtualne wycieczki po najciekawszych zakątkach Pomorza Zachodniego.

Miłośnicy podróży, nie wychodząc z domu, mogą odbyć wirtualny spacer dzięki portalowi PomorzeZachodnie360 ( https://pomorzezachodnie360.pl/). Na portalu tym prezentuje się 35 zachodniopomorskich gmin oraz lokalne hotele i atrakcje turystyczne.

To dobry sposób zarówno na promocję turystyki w regionie, która potrzebuje wsparcia, a także na edukację krajoznawczą oraz inspirowanie do aktywności turystycznej po powrocie do normalności.

Źródło: ZART

2020-03-22 11:10:35

Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę!

Polska Organizacja Turystyczna wspiera oddolną akcję branży turystycznej „Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę”. Każdy z nas ma bardzo dobre wspomnienia z podróży, pielgrzymki, czy urlopu. Pomóżmy branży turystycznej w tym trudnym czasie.

 

« poprzednie 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 1046   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia