Dziś jest: Wtorek 18 grudnia 2018, imieniny: Gracjana i Bogusława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-12-08 15:26:41

Zbieramy fanty na FINAŁ WOŚP 2019


Po raz kolejny w Gminnym Centrum  Kultury w Przelewicach swoją siedzibę będzie miał sztab WOŚP. W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazywanie fantów/gadżetów, które będą przeznaczone do sprzedaży podczas 27 Finału zaplanowanego na dzień 13 stycznia 2019 r. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele zbiórki publicznej, którymi podczas Finału będzie zakup sprzętu dla dziecięcych szpitali specjalistycznych. Fanty mogą Państwo przynosić do siedziby sztabu – Gminnego Centrum Kultury  w Przelewicach w  godzinach jego otwarcia.

2018-12-17 17:36:59

Seminarium w Przelewicach na temat efektywności energetycznej infrastruktury komunalnej

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” w dniu 15 grudnia br. w pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach zorganizowało seminarium pn. „Finansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego pod kątem zwiększenia jego efektywności energetycznej”. Wszystkich uczestników seminarium przywitał gospodarz wójt gminy Mieczysław Mularczyk. Seminarium prowadził wiceprezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” Ireneusz Kostka. W trakcie spotkania poruszano tematykę poprawy efektywności energetycznej, zarówno oświetlenia ulicznego, jak i pozostałej infrastruktury komunalnej w gminach. Udział  w seminarium wzięli wójtowie i burmistrzowie oraz przedstawiciele gmin z obszaru LGD. Byli z nami także specjaliści omawianej problematyki, w tym m.in. dr inż. Wiesława Pabjańczyk z Politechniki Szczecińskiej  i doradcy z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

2018-12-14 13:46:13

Spotkanie opłatkowe seniorów

Dnia 13 grudnia 2018 roku w pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach spotkali się seniorzy, aby złożyć sobie życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Takie spotkania stały się już tradycją. Jak co roku uczestniczą w nich zaproszeni goście. W tym roku z seniorami spotkali się: pan wójt Mieczysław Mularczyk, pani dyrektor Ogrodu Beata Osińska, ksiądz Kanonik Roman Dutko oraz ksiądz Proboszcz Ryszard Krauze z Rosin. Obecni byli również goście z Pyrzyc – zarząd KERiI.  Uroczystość rozpoczęto modlitwą. Następnie wszyscy składali sobie  życzenia. Niespodzianką był występ (nowego) zespołu wokalnego, w skład którego wchodzą seniorzy z naszego Koła. Zespół prowadzi Daniel Nowacki z GCK w Przelewicach. Zaśpiewali kolędy mniej i bardziej znane, zaskakując obecnych nowym wykonaniem.

2018-12-12 11:50:36

Szukamy sprzętu dla potrzebujących

Jeżeli macie Państwo w domu niepotrzebne meble, sprzęt AGD (lodówka kuchenka gazowa, pralka itp.) lub inne rzeczy w dobrym stanie prosimy o ich bezpłatne przekazanie. Wszystkie rzeczy te trafią do potrzebujących rodzin z terenu naszej gminy. Osoba do kontaktu: Anna Garzyńska tel. 91/3913832.

Wszystkim tym, którzy zechcą włączyć się w tę akcję w imieniu osób potrzebujących serdecznie dziękujemy!

                                                                              Wójt Gminy

                                                                       Mieczysław Mularczyk

 

2018-12-11 19:42:38

Ostrzeżenie meteorologiczne przed oblodzeniem

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem oblodzenia na terenie powiatów białogardzki, choszczeński, drawski, goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, kołobrzeski, Koszalin, koszaliński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, sławieński, stargardzki, Szczecin, szczecinecki, świdwiński, Świnoujście, wałecki. Od godz. 22:00 dnia 11.12.2018 do godz. 09:00 dnia 12.12.2018 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2°C to 1°C, temperatura minimalna przy gruncie od -3°C do 0°C.

Stopień zagrożenia - 1 w skali 3-stopniowej.

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 878   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia