Dziś jest: Sobota 20 kwietnia 2019, imieniny: Czesława i Agnieszki
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-03-31 16:18:33

Sukces Klubu Karate ANTAI w Lidze Karate w Nekli

24.03.2019r. odbyła się  Wielkopolska Otwarta Liga Karate w Nekli. W turnieju udział wzięło 300 zawodniczek i  zawodników sponad 20 klubów. Klub Karate ANTAI zdobył łącznie 18 medali: 6 złotych, 3 srebrnych, 9 brązowych. Medale zdobyliśmy w konkurencjach Kihon, Kata, Kata drużynowe i Kumite. Wielkie brawa dla wszystkich  zawodników!!! którzy godnie reprezentowali Klub ANTAI. Dziękuję również rodzicom którzy jak zawsze  nas wspierali i kibicowali swoim pociechom. Kolejny raz  pokazaliśmy dobry poziom sportowy.

2019-03-30 16:20:57

Kontynuacja prac na cmentarzu ewangelickim w Jesionowie

W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy Sołectwa Jesionowo spotkali się, przy pięknej i słonecznej pogodzie, na cmentarzu ewangelickim, by kontynuować wcześniej rozpoczęte tu prace. Wiele prac porządkujących to miejsce wykonano we wrześniu ubiegłego roku. Natomiast obecnie w ramach podjętych wspólnie działań powstały nowe nasadzenia świerków (ok. 60 szt.)  i drzewek lipy (ok. 100 szt.), a odnalezione nagrobki z tej nekropoli ustawiono w nowo utworzonym lapidarium.

 

Do akcji aktywnie włączyli się mieszkańcy Jesionowa wraz z ks. proboszczem  Adam Polanowskim i Panią sołtys Władysławą Cenarską,  a także strażacy z OSP Jesionowo wraz z prezesem Waldemarem Wiśniewskim, nauczyciele i dzieci z PSP Jesionowo wraz z Panią dyrektor Iwoną Krakowską, Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie „Wspólnie łatwiej” oraz miejscowi rolnicy. W pracach tych uczestniczył także radny Grzegorz Paplicki i wójt gminy Mieczysław Mularczyk.

Dla przypomnienia, tak wyglądało miejsce to wiosną ubiegłego roku.

 

2019-03-29 12:16:40

POLSKO-NIEMIECKIE WARSZTATY WIOSENNE

W dniach 11-13.03.2019 r. w Gimnazjum im. OZP oraz w NSP w Przelewicach odbyły się warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie ze szkoły w Przelewicach oraz zaprzyjaźnionej szkoły w Ueckermünde. To kolejne spotkanie zorganizowane w ramach trwającej od 2003r. współpracy obu szkół, którego tematem była zbliżająca się wiosna oraz święta wielkanocne.   Uczniowie z Niemiec poznali polski zwyczaj palenia Marzanny. Chcąc przepędzić zimę, a przywołać wiosnę, wykonali w grupach polsko-niemieckich barwne kukły, które następnie spalili na pobliskim boisku. Czekając na radosne święta wielkanocne sporządzali ozdoby świąteczne i zacieśniali kontakty uczestnicząc w zabawach integracyjnych oraz w rozgrywkach sportowych. Zwiedzili również szkołę w Przelewicach. Po południu pojechali do Żukowa do Ośrodka „Gliniany Konik”, gdzie według własnego pomysłu ozdabiali przygotowane wcześniej kubki ceramiczne. Mieli okazję zwiedzić stadninę i pojeździć konno, a także upiec kiełbaski przy ognisku.

 

2019-03-28 15:39:33

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2019 roku

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2004-2012 r. Jednym z warunków do spełnienia jest obligatoryjne ubezpieczenie przynajmniej jednego z rodziców (opiekuna prawnego) w KRUS. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo TUTAJ

2019-03-28 15:15:44

POWITANIE WIOSNY W SZKOLE W PRZELEWICACH

Uczniowie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach świętowali pierwszy dzień wiosny poprzez udział w imprezach Językowy Zawrót Głowy oraz Talentynki. W sposób niezwykle interesujący i barwny pokazali, że dobrze radzą sobie z językami obcymi nauczanymi w tutejszej szkole, tj. z językiem angielskim i niemieckim. Wiedzą, że w dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego i niemieckiego to konieczność oraz szansa na lepsze i ciekawsze życie.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 925   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia