Dziś jest: Środa 20 lutego 2019, imieniny: Leona i Ludomiła
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-01-30 14:27:20

Dzień Babci i Dziadka w Sołectwie Żuków

27 stycznia 2019 r.  w salce katechetycznej na plebanii  w Żukowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą przybyły nasze kochane Babcie i kochani Dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również: ks. proboszcz Franciszek Kokoszyński, wójt gminy Mieczysław Mularczyk wraz z małżonką, radny RG/ prezes OSP Przelewice wraz z małżonką. Wszystkich powitała sołtys Ewa Połczyńska. Złożyła także  najserdeczniejsze życzenia  naszym Babciom i Dziadkom.  W tej wyjątkowej chwili nie mogło zabraknąć tortu i tradycyjnego „100 lat”.

2019-01-30 08:24:36

Dzień Babci i Dziadka w NSP Przelewice

Mimo, że styczeń to zimowy miesiąc pełen chłodnych dni to jednak są dwa takie dni – ciepłe, wyjątkowe, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To dni, podczas których obchodzimy święto naszych kochanych babć i dziadków. W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przelewicach uroczystość Dnia Babci i Dziadka odbyła się we wtorek 22 stycznia 2019 r. Uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowali wiersze, tańce, skecze i  piosenki.

2019-01-29 12:17:45

Konkurs "Zachodniopomorski Rolnik Roku"

W związku z rwającym naborem wniosków w ramach Konkursu ogłoszonego przez  Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego pn. „Zachodniopomorski Rolnik Roku”, zachęcamy Państwa do zgłaszania wyróżniających się kandydatur, zgodnie z zapisami Regulaminu. W konkursie mogą uczestniczyć rolnicy indywidualni, spółdzielnie, fundacje, stowarzyszenia oraz inne osoby prawne prowadzące przez okres co najmniej 2 lat działalność rolniczą na terenie województwa zachodniopomorskiego. Konkurs prowadzony jest w sześciu kategoriach:

  1. produkcja roślinna,
  2. produkcja zwierzęca,
  3. produkcja ekologiczna,
  4. działy specjalne produkcji rolniczej,
  5. pszczelarstwo,
  6. hodowla ryb.

Jest to pierwszy tego typu konkurs w województwie zachodniopomorskim, a jego ideą jest wyłonienie i promowanie najlepszych w swojej dziedzinie. Przewidziana pula nagród w konkursie to aż 60 000 zł. Laureaci konkursu, w każdej z sześciu wymienionych wyżej kategorii, otrzymają tytuł „Zachodniopomorskiego Rolnika Roku” oraz nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł

Termin składania wniosków upływa z dniem 29 marca 2019 roku. Jednocześnie informuję, że Regulamin konkursu oraz wszelkie niezbędne załączniki są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu oraz na stronie www.rolnikroku.wzp.pl.

2019-01-28 09:24:01

Konkurs "Granty Sołeckie 2019"

Wójt Gminy Przelewice zachęca sołectwa do udziału w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2019”. Konkurs skierowany jest do sołectw, które poprzez Urzędy złożą wniosek na swój projekt w terminie do dnia 28 lutego 2019 roku. Nagrodą w konkursie jest możliwość otrzymania pomocy finansowej w wysokości 10.000,00 zł.

W ramach konkursu mogą być dofinansowane m.in.: miejsca aktywności sportowej, ścieżki spacerowe, place zabaw, siłownie pod chmurką czy modernizacje świetlic. Konkurs ma na celu wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społecznej lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim, zgodnie z zapisami ujętymi w celu strategicznym nr 6 „Wzrost tożsamości i spójności społecznej regionu” ujętym w Strategii Rozwoju Województwa Zachodniopomorskiego”.

W konkursie mogą uczestniczyć gminy reprezentujące sołectwa działające na obszarach wiejskich województwa zachodniopomorskiego. Termin składania wniosków upływa 28 lutego 2019 r. Jedno sołectwo może złożyć jeden wniosek z projektem nieprzekraczającym całkowitej wartości 25.000,00 zł, na jego realizację ma szansę otrzymać do 10.000,00 zł dofinansowania. W konkursie wyłonionych zostanie maksymalnie 180 laureatów.

2019-01-26 13:01:14

Jubileusz 90. urodzin Pani Anny

W dniu 25 stycznia br. 90. urodziny obchodziła mieszkanka naszej gminy p. Anna Musiałowska. Zacna Jubilatka przyjęła delegację z Urzędu Gminy w osobach wójta gminy Mieczysława Mularczyka, kierownika USC Małgorzaty Kędziory oraz radnego RG Grzegorza Paplickiego i pani sołtys Jesionowa Władysławy Cenarskiej.

Wójt Gminy składając w imieniu własnym i władz samorządowych  gratulacje naszej Jubilatce wręczył kwiaty, list gratulacyjny i urodzinowy tor oraz życzył wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Pani Anna wraz z najserdeczniejszymi życzeniami otrzymała także kwiaty od Pani Sołtys i Radnego RG. Bardzo ucieszyła się z odwiedzin i życzeń.

 

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 900   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia