Dziś jest: Sobota 21 kwietnia 2018, imieniny: Feliksa i Anzelma
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-03-23 08:20:03

Godzina dla Ziemi - zgaś światło na jedną godzinę

„Godzina dla Ziemi” jest jedną z największych akcji ekologicznych na świecie łącząca ludzi różnych narodów, religii czy poglądów politycznych. Pomysłodawcą tej akcji jest WWF - World Wide Fund for Nature (dawniej World Wildlife Fund), powstała w 1961 r. organizacja, mająca na celu ochronę środowiska naturalnego oraz jego komponentów: zwierząt i roślin. Organizacja ta proponuje, by symbolicznie „oszczędzić" Ziemię i zgasić światła na godzinę. Co możemy zrobić w trosce o naszą planetę? Jak skutecznie chronić nasze dziedzictwo, by mogły się nim cieszyć kolejne pokolenia? Nawet najmniejszy gest może pomóc, a jeśli ten gest w jednym czasie wykona wielu z nas, to siła działania staje się ogromna.

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców naszej gminy  do wzięcia udziału w największej akcji ekologicznej na świecie
– Godzinie dla Ziemi WWF

24 marca o godz. 20.30

ZGAŚ ŚWIATŁO NA JEDNĄ GODZINĘ!

2018-03-22 15:02:32

BIAŁA SOBOTA - bezpłatne konsultacje

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "Bratek"  już po raz drugi organizuje  "Białą Sobotę" w formie bezpłatnych konsultacji specjalistycznych. W tym roku organizatorzy zaplanowali akcję na 14 kwietnia 2018 r.  Na "Białą Sobotę" zapraszają szczególnie  rodziców/opiekunów dzieci, których rozwój budzi niepokój.
 
Konsultacji specjalistycznych będą udzielać m.in. neurologopeda, terapeuta Integracji Sensorycznej, psycholog, pedagog czy fizjoterapeuta.

2018-03-22 14:53:50

Konkurs "Zloto z ula"

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach serdecznie zaprasza do uczestnictwa w konkursie "ZŁOTO Z ULA - PRODUKTU NA BAZIE MIODU". Niniejszy konkurs zorganizowany zostanie podczas I Wiosennej Wystawy Ogrodniczo - Pszczelarskiej, która odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia 2018 r.

2018-03-22 11:46:33

Przedszkolaki powitały wiosnę

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny a nasze dzieci chciały  tego dnia obudzić Wiosnę.  W pierwszy dzień wiosny, 21 marca br.,   dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego przy SP Kłodzino, wzięły udział w tradycyjnym korowodzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”.

2018-03-21 15:47:07

Misterium Męki Pańskiej

Chcąc godnie przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy uczniowie naszej szkoły (Gimnazjum im. OZP w Przelewicach i NSP w Przelewicach) przygotowali Misterium Pasyjne. 19 marca 2018r. zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, uczniowie i mieszkańcy wsi mieli okazję zobaczyć przedstawienie przypominające ważne wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. Przeżywamy je co roku, ale zawsze akby pierwszy raz. Na scenie widzieliśmy Jezusa oskarżonego przez faryzeuszy, rzymskich żołnierzy prowadzących Go na Golgotę, towarzyszącą Mu Maryję, Weronikę ocierającą Mu twarz, Szymona Cyrenejczyka pomagającemu Mu dźwigać krzyż, apostołów, umywającego ręce Piłata oraz lud jerozolimski. Aktorzy doskonale wcielili się w biblijne postaci. Świetne dekoracje, stroje aktorów i odpowiednio dobrana muzyka potęgowały nastrój. Spektakl spotkał się z uznaniem publiczności i nagrodzony został gromkimi brawami.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 792   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia