Dziś jest: Piątek 19 lipca 2019, imieniny: Wincentego i Wodzisława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-06-26 18:28:36

Nie boję się - umiem udzielić pierwszej pomocy

W okresie od 26 lutego do 31 maja 2019 r. na terenie szkół Gminy Przelewice realizowany był projekt edukacyjny pt. „Nie boję się – umiem udzielać pierwszej pomocy”  realizowany przez Uczniowski Klub Sportowo–Motoryzacyjny w Przelewicach w ramach wspierania działań kształtujących bezpieczne zachowanie się w ruchu drogowym oraz rozwijające umiejętności udzielania pierwszej pomocy finansowany przez Gminę Przelewice.
 

2019-06-26 12:52:21

Uroczysta Sesja Rady Gminy - absolutorium dla Wójta Gminy Przelewice i wręczenie nagród dla najlepszych uczniów

 Podczas VIII Sesji w dniu 26 czerwca br. Rada Gminy  w Przelewicach podjęła uchwałę o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego i udzieleniu absolutorium dla wójta gminy Mieczysława Mularczyka z tytułu wykonania budżetu za rok 2018.  Na czternastu obecnych na Sesji radnych, dziewięciu głosowało za udzieleniem absolutorium, przy czterech głosach przeciwnych i jednym wstrzymującym się. Wójt Gminy podziękował radnym za okazane zaufanie i współpracę na rzecz rozwoju naszej gminy.

Ponadto w trakcie Sesji nagrodzono najlepszych uczniów ze szkól podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy. Uczniowie przybyli wraz z rodzicami aby odebrać nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce, aktywność społeczną i działalność w samorządzie szkolnym.

Przewodniczący RG Marian Świderski wraz z wiceprzewodniczącą Anną Benką, wójtem gminy Mieczysławem Mularczykiem wręczyli wyróżnionym pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim wyróżnionym uczniom i ich rodzicom pogratulowali wspaniałych osiągnięć oraz życzyli dalszych sukcesów.

Uczniowie nagrodzeni za wyniki w nauce i aktywność społeczną na rzecz szkoły:

1. Zofia Kustosz – PG Przelewice

2. Maja Mularczyk - NSP Przelewice

3. Karol Berliński - SP Kłodzino

4. Patrycja Grzesiek - SP Kłodzino

5. Natalia Żuk - SP Kłodzino

6. Michalina Szuplak – PSP Żuków

7. Amelia Dietrich – PSP Żuków

5. Oliwia Kwaśna – PSP Jesionowo.

Tradycyjnie podczas uroczystości dyrektor Gimnazjum im. OZP w Przelewicach Renata Kozicka wręczyła Nagrodę Dyrektora, którą w tym roku otrzymała Zofia Kustosz (kl. III) za najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego.

 

2019-06-26 10:29:25

Informacja o krótszym czasie pracy Urzędu Gminy - 26.06.2019

2019-06-26 10:21:52

AZBEST 2019

Szanowni Mieszkańcy  informuję, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie do zadania związanego z usuwaniem azbestu. Zgodnie z ogłoszonym regulaminem jednostka samorządu terytorialnego może zgłosić zadania realizowane na obiektach, których właścicielami są jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, jednostki sektora finansów publicznych, fundacje, kościoły i związki wyznaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, rodzinne ogrody działkowe. Natomiast przedsiębiorcy w tym rolnicy prowadzący działalność gospodarczą składają wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie samodzielnie w zakresie części II ogłoszonego regulaminu naboru wniosków. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej pod adresem https://www.wfos.szczecin.pl/biezace-wydarzenia/1873-azbest-2019.html

Aktualnie Gmina Przelewice zamierza wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie w związku z podaniami mieszkańców (nie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej), które były składane od 2016 roku. Wszystkie osoby, które chciałyby zostać ujęte we wniosku 2019 proszone są o dostarczenie stosownego wniosku do Urzędu Gminy w Przelewicach. W związku z faktem, że środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie są ograniczone i decyduje kolejność zgłoszeń ostateczny termin na złożenie wniosku do Urzędu Gminy przez mieszkańców upływa w dniu 28.06.2019 r. o godz. 15:00.

2019-06-26 08:56:41

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7  [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 956   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia