Dziś jest: Poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Tekli i Bogusława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-08-29 15:16:47

2019-08-29 12:54:26

2019-08-29 12:37:25

Obozy sportowo - zapaśnicze Głuchołazy 2019

W sierpniu br. odbyły się dwa obozy sportowo - zapaśnicze z cyklu Antczak & Kret Wrestling System dla dzieci z Klubu Husaria Fight Team. Obóz organizowany przez Wojciecha Antczaka został odpowiednio zgłoszony do Kuratorium oraz zaplanowany od A do Z.  W obozach oprócz dzieci z Gminy Kozielice, Gminy Warnice i Gminy Przelewice udział brały dzieci z zaprzyjaźnionych klubów tj. ZKS Koszalin, ASI Bielik Międzyzdroje, Berserkers Team Szczecin i sekcja zapaśnicza LKS Spartakus Pyrzyce. łącznie na dwóch obozach uczestniczyło ok 120 dzieci i młodzieży. 

Pierwszy obóz odbył się w dniach 6-12.08 i był przeznaczony dla dzieci 08- i młodsi oraz drugi w terminie 13-24.08.2019 i tu zjechały się dzieci z roczników 07 i starsze. Każdy obóz wyglądał podobnie zaczynając od rannego rozruchu, następnie śniadanie, kolejny pierwszy treningi z podziałem na grupy, obiad, kolejny drugi trening popołudniowy z podziałem na grupy kolacja i zajęcia wieczorne. W czasie obozu dzieci z pierwszego jak i z drugiego turnus weszły na Biskupią Kopę oraz odwiedziły miasteczko po stronie czeskiej gdzie robili drobne zakupy.  Spacerowali zwiedzali miasteczko Głuchołazy, codziennie do dyspozycji mieli boiska sportowe, piasek, basen, rowery, strzelanie z łuku, płukanie złota a na koniec obozu nowi uczestnicy przeszli chrzest zapaśnika i oficjalnie stali się nowymi zapaśnikami wśród zapaśników  a na pamiątkę dostali koszulkę obozową.

2019-08-28 16:09:21

Bezpłatne porady prawne

2019-08-28 14:56:46

Kolejny Dzień Pirata za nami

Przy pięknej i słonecznej pogodzie 25 sierpnia br.  w niedzielne popołudnie dzieci z naszego Sołectwa mogły w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny przy Jeziorze Płoń. Wielu z nich pojawiło się to w pięknych strojach pirata. Były też z nami dzieci ze Szczecina i Łobza, a także z pobliskich okolic, co bardzo nas cieszy. Organizatorem imprezy była Pani Sołtys Ewa Połczyńska wraz z Radą Sołecką.

Tradycyjnie podczas imprezy zawitały do nas łodzie z piratami na pokładzie. Na początku  wszyscy uczestnicy musieli złożyć przysięgę, a dopiero później mogli brać udział w grach i zabawach pirackich,  które dla młodych korsarzy prowadził animator Loczek. Dla dzieci, które w zabawach tych brały aktywny udział, a także które przebrały się w strój pirata wręczono symboliczne nagrody.  Ponadto były dodatkowe atrakcje, w tym dmuchańce, darmowa wata cukrowa i popcorn oraz lody. Można było także skosztować  przysmaki z grilla.

 

 

W trakcie imprezy odwiedzili nas: wójt gminy Warnice Pani Alina Werstak z małżonkiem, wójt gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz wraz z małżonką i wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój, radny Rady Gminy Przelewice Henryk Nawój wraz z małżonką oraz proboszcz ks. kan. Franciszek Kokoszyński, a także inni nasi przyjaciele i mieszkańcy Sołectwa.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7  [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 973   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia