Dziś jest: Sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta i Patrycego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2021-03-18 07:51:53

"Wspieraj rozsądnie! Czyli jak towarzyszyć dziecku w jego drodze edukacyjno-zawodowej" - webinarium dla rodziców

Rodzicu ósmoklasisty i siódmoklasisty!

Kiedy myślisz o przyszłości swojego dziecka czujesz się czasem bezradny, przytłoczony. Nie wiesz jak mu pomóc w wyborze najlepszej szkoły i zawodu   Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Szczecinie i Koszalinie przychodzi z pomocą! Zaprasza już  26 marca br., o godzinie 15:30 na specjalnie przygotowany  90-minutowy webinar pt. „Wspieraj rozsądnie  Czyli jak towarzyszyć dziecku w jego drodze edukacyjno-zawodowej”.

Weź w nim udział, a dowiesz się:

  •  jak odkrywać możliwości własnego dziecka oraz poznasz wynikające z tego korzyści,
  •  jak wspomóc dziecko w trafnym wyborze przyszłej szkoły i wzmocnić poczucie jego wartości,
  •  jakie są typy szkół i możliwości kontynuowania nauki po każdym z nich,
  •  co warto wiedzieć o zawodach i gdzie szukać informacji o nich,
  •  jakie są najnowsze trendy na rynku pracy, branże i zawody przyszłości.

Zainteresowany/a ?

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś, bo liczba „łączy” jest ograniczona…

Kliknij poniższy link, by zapisać się na spotkanie:
https://forms.gle/L8kN5dSyijdLLpfb7
 

2021-03-18 07:40:40

Od 20 marca w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa

Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się. Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie obywateli,Rząd  RP podjął decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Dodatkowo Rząd RP  rekomenduje pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zasady wprowadzone zostaną od soboty, 20 marca. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.

2021-03-18 07:39:58

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

Startuje Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań prowadzonych na terenie całej Polski (z wyjątkiem m.st. Warszawy) w czterech obszarach tematycznych:

  1. Ochrona praw człowieka
  2. Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu
  3.  Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym
  4. Wsparcie rozwoju sektora społecznego

Nabór w ramach pierwszego konkursu planowany jest od 17 marca br.!

Szczegółowe informacje: TUTAJ

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG. Jego budżet to 23 miliony euro.

 

2021-03-17 15:38:16

"DAR SERCA DLA HOSPICJUM" - akcja pomocowa dla szczecińskiego Hospicjum

W dniach od 17  lutego do 6 marca 2021 w Parafii pw. MB Królowej Polski w Przelewicach została zorganizowana akcja pomocowa dla Hospicjum ze Szczecina w ramach Jałmużny Wielkopostnej.

Od Środy Popielcowej były zbierane dary w parafii w postaci potrzebnych środków higienicznych: szampony, chusteczki nawilżające, mydła, proszki do prania, płyny do naczyń itd. Finał akcji przerósł nasze oczekiwania, z czego bardzo się cieszymy. Życie jest po to, żeby dawać z siebie jak najwięcej innym ludziom i to głównie parafianie otworzyli swoje serca oraz stanęli na wysokości zadania. Hasło jakie przyświecało akcji to: ,,DAR SERCA DLA HOSPICJUM’’.

 

Wszystkim uczestnikom akcji składamy gorące podziękowanie za otwartość serca, dziękujemy za tak liczny udział i za okazaną pomoc jaką zanieśliśmy do chorych.  Dziękujemy za te dobre serca, które pochylają się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra. Składamy jeszcze raz serdeczne i pełne wdzięczności podziękowania. Niech ten promyk miłosierdzia zostaje przekazany dalej i niech cieszy serca chorych.

Dary 11 marca br. zostały przekazane do Hospicjum, zachęcamy do organizacji takich akcji. Nasza parafia jest przykładem, że w okresie pandemii można też czynić dobro i miłosierdzie, gdyż kiedy pomagamy innym wszelkie dobro, które dajemy od siebie z czystego serca zatacza koło i wraca do nas.

Za tę dobroć okazaną chorym jeszcze raz bardzo, ale to bardzo dziękujemy.

                                            Wspólnota Koła Koronkowego

                                                  Parafia Przelewice

 

Podziękowanie -Hospicjum św. Jana Ewangelisty za dary rzeczowe od Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Przelewicach. >> TUTAJ

2021-03-16 15:09:58

MZ zwiększa możliwości testowania na Covid-19

Jeśli podejrzewasz u siebie Covid-19, nie czekaj! Wypełnij formularz online. Na podstawie przekazanych danych, dowiesz się, czy kwalifikujesz się na test. Pandemia znowu przyspiesza. Miniony tydzień to wzrost zakażeń, ale też i zgonów. Więcej informacji na  ten temat >> TUTAJ

« poprzednie 1 2 3 4 5 6  [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 1163   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia