Dziś jest: Środa 13 grudnia 2017, imieniny: Łucji i Otylii
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2017-11-29 22:02:48

Ogólnopolski konkurs ekologiczny dla szkół podstawowych - zachęcamy do udziału

Rusza IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”. W tym roku akcja informacyjna koncentruje się wokół oszczędności surowców wtórnych, zwłaszcza metali obecnych w odpadach opakowaniowych, komunalnych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W IV edycji konkursu, ogólnodostępna jest nowa gra edukacyjna pt: „Liga Elektrorecyklingu”. To aplikacja która ma nas uczyć selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu surowców wtórnych zawartych w elektroodpadach. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 Konkurs adresowany do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych i uczy młodzież jak wiele surowców wtórnych potrafimy dziś poddać recyklingowi. Tak jak w roku ubiegłym dla trzech najlepszych ekozespołów mamy wycieczki: dla zwycięzców do jednego z polskich parków narodowych oraz dwie wizyty studialne do instalacji recyklingu. Ekozespoły, które zdobędą najwięcej punktów otrzymają nagrody.

2017-11-29 20:17:56

Przedłużony termin składania wniosków na działania aktywizujące

Szanowni Państwo, decyzją Zarządu Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” termin składania wniosków na działania aktywizujące zostaje przedłużony do dnia 07 grudnia 2017 r.  do godz. 15:00.

Jednakże, należy pamiętać, iż w przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów w trakcie oceny wniosków, o wyborze decydować będzie data i godzina złożenia w Biurze wniosku o przyznanie pomocy w ramach działań aktywizujących.

 

2017-11-28 13:38:54

Rusza "Akademia Sołtysa" 2017

 

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich serdecznie zaprasza osoby pełniące funkcję sołtysów na obszarze województwa zachodniopomorskiego a także innych liderów wiejskich do uczestnictwa w cyklu spotkań informacyjno-szkoleniowych pod wspólną nazwą "Akademia Sołtysa".

2017-11-28 13:30:11

Zaproszenie na wystawę

Dnia 24 listopada 2017 r. w Oranżerii Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach otwarto wystawę, podsumowującą projekt Żywe lekcje historii realizowany przez grupę nieformalną Koła Emerytów w Przelewicach oraz Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości” w ramach Programu Społecznik ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

2017-11-28 10:45:33

Złote i diamentowe gody w naszej gminie

W tym roku 11 par małżeńskich z terenu gminy Przelewice obchodziło złote gody. Z tej okazji 24 listopada br. w pałacu Ogrodu  odbyła się uroczystość jubileuszowa. Swoje gratulacje Jubilatom złożył wójt gminy Mieczysław Mularczyk wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Marianem Świderskim i kierownik USC Małgorzatą Kędziorą. Podkreślali oni, że Jubilaci są wzorem dla młodych pokoleń. Udowadniają nam, że bazując na wzajemnym zaufaniu, szacunku i miłości można przetrwać wszelkie trudności i cieszyć się rodzinnym ciepłem.

 

« poprzednie 1 2 3 4 5 6  [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 755   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia