Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2017-11-17 21:14:41

ZWYCIESTWO W SKO

20 października 2017 r. w Muzeum Narodowym w Krakowie, odbyła się uroczysta VI GALA FINAŁOWA konkursu dla szkolnych opiekunów SKO, którzy otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności w edycji 2016/2017  oraz wykazali się największym zaangażowaniem i kreatywnością. Nagrody odebrało ponad 50 nauczycieli. Indywidualną nagrodę – złotą odznakę -  otrzymała także Pani Teresa Kaczmarek, wieloletni szkolny opiekun SKO w Żukowie.

2017-11-17 15:12:27

Poszukiwany kierowca autokaru szkolnego

Gmina Przelewice poszukuje kierowcy autokaru szkolnego kat. D  z aktualnymi uprawnieniami. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do tut. Urzędu lub  kontakt telefoniczny pod nr tel. 91/3913813 w godzinach jego pracy.

2017-11-17 15:10:42

KOCHAM CIĘ POLSKO - szkolne obchody Święta Niepodległości w Przelewicach

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej odbyła się uroczystość upamiętniająca szczególne wydarzenie w historii naszego kraju – odrodzenie się Polski po 123 latach zaborów.

W tym roku szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się pod hasłem: „Kocham Cię, Polsko!”. Uroczystość rozpoczęła się pięknym występem najmłodszych uczniów naszej szkoły, po którym pierwszoklasiści wraz z p. Bogusławem Pecuchem przypomnieli wszystkim zasady gry w szachy. Kolejnym punktem spotkania był turniej, w którym wzięli udział, nie tylko uczniowie, ale również nasi goście. W zabawie uczestniczyły cztery drużyny, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Zawodnicy poprawiali błędny tekst hymnu, odpowiadali na pytania dotyczące naszego kraju, dopisywali najważniejsze wydarzenia z historii Polski do podanych dat. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Następnie wszyscy wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni. Na zakończenie każdy mógł się posilić pyszną zupę dyniową i ciastem.

2017-11-17 09:35:58

Lider Zachodniopomorski

Jesteś z Pomorza Zachodniego i chcesz coś zmienić w swoim bliskim otoczeniu? Pracować w grupie? Działać? Poznawać nowych ludzi? A może jesteś na dobrej drodze, ale z chęcią dowiesz się czegoś nowego i spotkasz z ekspertami? Jeśli coś mówi Ci, że tak – chcę być aktywny/a, realizować projekty społeczne na rzecz rówieśników i innych grup, chcę wprowadzać małe i wielkie zmiany w mojej miejscowości,  w szkole, samorządzie uczniowskim – to właśnie na Ciebie czekamy! ,,Lider Zachodniopomorski” zaprasza młode osoby w wieku 17-22 lata, które chcą przeżyć kilkumiesięczną przygodę! Zgłoszenia przesyłać można do 21 grudnia 2017 r.

2017-11-16 21:44:32

TENIS STOŁOWY W PRZELEWICACH

W hali sportowej Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach 7 listopada 2017 r. odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Na 8 stołach zawody rozgrywało 7 szkolnych reprezentacji. Przelewicka szkoła dysponuje wysokiej klasy sprzętem do tenisa dlatego Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy z przyjemnością powierza jej organizację zawodów tenisowych rangi powiatowej. Po tegorocznej reformie oświaty prawo startu w tych zawodów mieli uczniowie klas 7 szkół podstawowych oraz gimnazjaliści II i III klasy. Sędzią głównym turnieju był Piotr Klapenda, któremu pomagał Krzysztof Kędziora. Po raz pierwszy w krótkiej historii swojego istnienia tytuł mistrza powiatu zdobyli tenisiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pyrzycach, a wśród dziewcząt okazały się gospodynie z przelewickiego gimnazjum.

Na podsumowaniu zawodów była obecna dyrektor szkoły Renata Kozicka, która wręczała najlepszym szkołom puchary i dyplomy.

Przelewice dzięki wspomnianej bardzo dobrej bazie tenisowej będą gospodarzem zawodów regionalnych, które odbędą się 21 i 23 listopada b.r.


Piotr Olech

« poprzednie 1 2 3  [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 746   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia