Dziś jest: Sobota 20 kwietnia 2019, imieniny: Czesława i Agnieszki
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-04-12 09:06:40

Polsko-niemieckie ćwiczenia strażackie w Woldegk

Współpraca partnerska między druhami z Woldegk, a naszą jednostką OSP Przelewice   trwa  nieprzerwanie od 2005 roku. Dzięki tej współpracy mogliśmy obserwować i  poznawać rozwój oraz postęp techniki pożarniczej w obu państwach.  Druhowie obu jednostek spotkali się w Woldegk, by znowu razem szkolić swoje umiejętności i wymieniać się doświadczeniami. Najważniejszą rzeczą w pożarnictwie to działanie w drużynie, co było widać podczas polsko-niemieckich ćwiczeń.

 

2019-04-11 14:44:15

Ostrzeżenie przed przymrozkami

Pełna treść komunikatu >> TUTAJ

2019-04-11 13:29:26

Mistrzostwa województwa oraz II Puchar Polski Kadetów i Kadetek w zapasach

Pyrzyce , Teresin 30-31.03.2019

Kolejny weekend pełen emocji za nami walki w Pyrzycach oraz w Teresinie dobiegły końca. Najpierw o Pyrzycach gdzie odbyły się Mistrzostwa województwa w grupie kadet, junior i młodzieżowiec. Wystąpił tam bardzo okrojony skald spowodowany kontuzjami. Eryk Rzeszewski zostaje mistrzem w kategorii 80 kg kadet gdzie wygrał wszystkie 4 walki zaś w grupie junior/młodzieżowiec debiutowali Michał Berdzik w 79 zajął 4 miejsce Jakub Nowakowski również w tej kategorii zajął 3 miejsce, 57 kg Mateusz Słota 2 miejsce oraz Michał Ziętara 2 miejsce w 68 kg. W zastępstwie za trenera opiekę nad chłopakami przejęli Piotr Szustak i Michał Balcerczak.

Zaś trener Wojciech Antczak jechał na Teresin z ekipą liczącą 8 osób. Turniej wypadł bardzo dobrze srebrne medale zdobyli Kacper Krawczak 75 kg Eryk Pacyna 68 kg oraz brąz zdobył Bartosz Ochroński w 57 kg. Zaś 7 miejsce zdobył Oskar Nowakowski również w 57 kg. Natomiast Alan Kowalczyk, Antoni Antczak, Mikołaj Krzemiński oraz Bartosz Owsicki zajęli dalsze miejsca w swoich kategoriach ale, co najważniejsze zdobyli bardzo cenne doświadczenie w międzynarodowym turnieju gdzie przecież toczyli walki z Ukraińcami, Litwinami, Ruskimi, Niemcami i Czechami. I mamy nadzieję, że któryś z powyższych medalistów w tym roku będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy młodzików które odbędą się w Krakowie.

2019-04-11 07:42:13

WYJĄTKOWE URODZINY NAJSTARSZEJ MIESZKANKI GMINY PRZELEWICE

10 kwietnia 97. urodziny obchodziła GENOWEFA SZLAGIER z m. Żuków, najstarsza mieszkanka Gminy Przelewice. Z tej okazji życzenia Jubilatce złożył  wójt gminy Mieczysław Mularczyk wraz z Panią kierownik USC Małgorzatą Kędziorą, Panią sołtys/radną RG Ewą Połczyńską i radnym Józefem Swatem. Wizycie tej licznie towarzyszyli mieszkańcy Sołectwa Żuków.

Pani Genowefa, już od progu witała wszystkich z uśmiechem na twarzy i  serdecznością. Nie kryjąc wzruszenia, przyjęła od Wójta Gminy i pozostałych gości, kwiaty i skromne podarunki. Miłą niespodzianką był piękny kosz z kwiatami.  Wykonały go własnoręcznie,  z inicjatywy Pani Sołtys,  panie podczas spotkań na Świetlicy środowiskowej w Karsku.

Tradycyjne „sto lat”, odśpiewano Dostojnej Jubilatce ze szczerym życzeniem „dwustu lat”. W dalszej części wyjątkowego spotkania śpiewano też inne z dawnych lat piosenki, przy akompaniamencie p. Daniela Nowackiego. Były również łzy radości i wzruszenia. Przy urodzinowym torcie i tak wspaniałej atmosferze z naszą Drogą Jubilatką spędziliśmy mile czas.

2019-04-10 16:08:24

Ogólnopolski Turniej Karate SHOTOKAN za nami

Dziś po raz kolejny pokazaliśmy się z dobrej strony,  nasze ANTAI-ki zdobyły łącznie 15 medali: 5 złotych, 3 srebrne, 7 brązowych.

Medale złote zdobyli:

 • Michał, Filip,  Mateusz - KATA DRUŻYNOWE
 • Mateusz - KATA INDYWIDUALNE
 • Michał- KUMITE INDYWIDUALNE

Medale srebrne zdobyli:

 • Mateusz- KUMITE INDYWIDUALNE
 • Franek- ippon KUMITE
 • Franek- KATA INDYWIDUALNE

Medale brązowe zdobyli:

 • Alicja- KATA INDYWIDUALNE
 • Michał-KATA INDYWIDUALNE
 • Adam- KATA INDYWIDUALNE
 • Mateusz z Bielic - KATA INDYWIDUALNE
 • Mateusz z Przelewic - KATA INDYWIDUALNE
 • Bartosz - ippon KUMITE
 • Nikodem- ippon KUMITE

 

« poprzednie 1 2 3  [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 925   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia