Dziś jest: Poniedziałek 19 lutego 2018, imieniny: Konrada i Arnolda
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-02-11 15:30:13

Granty sołeckie - spotkanie informacyjne dla sołtysów

W pałacu przelewickiego Ogrodu 09 lutego br. odbyło się spotkanie wójta gminy Mieczysława Mularczyka z sołtysami. Na naradzie  była mowa o sprawach bieżących, w tym m.in. potrzebach i problemach wsi, inwestycjach i wdrażaniu w życie funduszy sołeckich.

Ponadto ważnym punktem spotkania było zapoznanie zebranych z możliwościami pozyskania środków zewnętrznych z Urzędu Marszałkowskiego, a szczególną uwagę skupiono na ogłoszonym przez  Marszałka WZ konkursie pn. „Granty sołeckie 2018” dla sołectw działających na obszarach wiejskich Pomorza Zachodniego. Szczegóły konkursu przedstawił zaproszony na spotkanie z-ca dyrektora Wydziału  Rolnictwa i Rybactwa Krzysztof Berest. W spotkaniu uczestniczyli również: radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz, wiceprzewodnicząca RG Anna Nowak i pracownicy Urzędu Gminy.

2018-02-11 11:15:33

Tłusty Czwartek

   Kto jak nie seniorzy ma kultywować tradycje? Członkowie Koła Emerytów w Przelewicach spotykają się w każdy czwartek w Gminnym Centrum Kultury. Ten czwartek był szczególny, bo  Tłusty .I zgodnie z tradycją seniorzy przygotowali  pączki, faworki, róże karnawałowe. Dodatkową atrakcją spotkania były piosenki z bardzo starych płyt odtwarzane na sprzęcie z dawnych lat. Czas miło upływał i nikomu nie spieszyło się do domu. Przy dawnych piosenkach i słodkościach wspominano dawne czasy.

 

2018-02-11 09:56:25

Aplikacje zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców

Mieszkańcy naszej gminy za pomocą interaktywnej strony mają możliwość wskazywania Policji zagrożeń, które według nich są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" jest dostępna poprzez stronę internetową oraz w wersji mobilnej. Za jej pośrednictwem lokalne społeczności mogą czynnie uczestniczyć we wskazywaniu najbardziej niebezpiecznych zjawisk oraz miejsc ich występowania.

Poniżej link do aplikacji:

http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

Aplikacja mobilna "Moja Komenda" zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8000 dzielnicowych w kraju. Zainstalowanie oprogramowania pozwala w szybki sposób dotrzeć do najbliższego Posterunku Policji lub do informacji o dzielnicowym.

2018-02-11 09:36:39

Dzień Babci i Dziadka w PSP Żuków

Święto Babci i Dziadka, to dni które wzbudzają ogromne emocje. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, to właśnie oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.


    W podzięce za ich wielkie serce, w dniu 02.02.2018r. w Oddziale Przedszkolnym w Karsku odbyło się uroczyste spotkanie z ukochanymi dziadkami. Pani Dyrektor Renata Bochan–Bochanowicz wraz z wychowawcą grupy powitała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Goście mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki oraz tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

2018-02-09 08:32:47

Sprzedaż drewna wraz z wycinką drzew rosnących w pasach drogowych dróg powiatowych w podziale na części

Zaproszenie do złożenia oferty

Powiat Pyrzycki - Starostwo Powiatowe w Pyrzycach, ul. Lipiańska 4, 74-200 Pyrzyce NIP: 853-145-74-17 REGON: 811 694584 zaprasza do złożenia oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na:

« poprzednie 1 2 3  [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 771   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia