Dziś jest: Sobota 21 kwietnia 2018, imieniny: Feliksa i Anzelma
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-04-21 11:07:36

Wiosenne Sprzątanie Świata w Żukowie

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej ziemi? Można! W dniu 19.04.2018 r. nasza szkoła, z inicjatywy dyrektor p. Renaty Bochan-Bochanowicz i grona nauczycielskiego z PSP Żuków, przyłączyła się do tej wiosennej akcji  „Sprzątaniu Świata 2018” w naszej gminie, którą ogłosił wójt gminy Mieczysław Mularczyk. Inicjatywa ta miała wszystkim przypomnieć o zbliżającym się w dniu 22 kwietnia Światowym Dniu Ziemi.

Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawiczki oraz grabie ruszyli sprzątać tereny zieleni, drogi i teren wokół szkoły oraz  miejsce naszego kąpieliska i brzeg J. Płoń w Żukowie. Ważne jest też to, że uczniowie oprócz zbierania śmieci i grabienia uczyli się segregacji, a przede wszystkim w sposób pożyteczny na łonie natury spędzili czas.

 

2018-04-20 08:11:18

Informacja o opłacie za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Prawo wodne wprowadza obowiązek dokonywania opłat za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Podstawą prawną opłaty jest art. 269 ustawy Prawo wodne, zgodnie, z którym uiszcza się opłatę za usługi wodne za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej na skutek wykonywania na nieruchomości o powierzchni powyżej 3500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem, mających wpływ na zmniejszenie tej retencji przez wyłączenie więcej niż 70% powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej. Zgodnie z art. 270 ust. 7 ustawy Prawo wodne, wysokość opłaty za ww. usługę wodną zależy odpowiednio od wielkości powierzchni uszczelnionej, rozumianej jako powierzchnia zabudowana wyłączona z powierzchni biologicznie czynnej oraz zastosowania kompensacji retencyjnej. Sposób obliczania opłaty za tę usługę wodną reguluje art. 272 ust. 8 ww. ustawy wskazując, że wysokość opłaty ustala się jako iloczyn jednostkowej stawki opłaty, wyrażonej w m2 wielkości utraconej powierzchni biologicznie czynnej oraz czasu wyrażonego w latach.

2018-04-19 19:42:35

Projekt "Czym skorupka za młodu...?" Kolejny wyjazd

Dnia 18.04.2018 r. uczniowie klasy ,,I'' z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach oraz dzieci z ,,O'' ze Szkoły Podstawowej w Kłodzinie wyruszyły „w podróż do świata sztuki” na twórcze warsztaty do pracowni ceramiki w Barlinku. Podczas zajęć dzieci pod opieką wykwalifikowanych instruktorów uczyły się różnych technik tworzenia i zdobienia glinianych wyrobów. Powstały piękne, niepowtarzalne prace, które rozwijały twórczą wyobraźnię i pomysłowość.

2018-04-19 08:02:26

Zaproszenie na bezpłatne szkolenia "Organizacje wiejskie w procesie stanowienia prawa"

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich i Fundacja Fundusz Współpracy zapraszają na bezpłatne szkolenia "Organizacje wiejskie w procesie stanowienia prawa" Moduł I - szkolenia podstawowe, których celem jest usystematyzowanie i wzbogacenie wiedzy z na temat podstaw procesu legislacyjnego w Polsce. Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie wsi i małych miasteczek.

2018-04-18 08:28:26

Apel Wójta Gminy Przelewice do Mieszkańców

« poprzednie  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 792   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia